+380673870816 +380673870816

Як виробляють газ і електроенергію зі сміття на найбільшому полігоні у світі бачив депутат Рівнеради (ВІДЕО)

Один із найбільших полігонів у світі, власником якого є компанія «Репаблік Сервіс», знаходиться в пустелі штату Невада. На нього привозять сміття із усіх Сполучених Штатів Америки, так як там найдешевше захоронення. Окрім того, на ньому працює елекростанція і газова заправка. А 51% акцій «Репаблік Сервіс» належить відомому в усьому світі бізнесмену Біллу Гейтсу. Як комплексно підходити до переробки сміття і отримувати від цього максимум користі без шкоди для довкілля - дізнавався під час стажування у США в рамках  програми  SABIT «Утилізація твердих побутових відходів» депутат Рівненської міськради Святослав Євтушенко. 

За словами Святослава Євтушенка, колись  в тих місцях, де нині знаходиться полігон, США проводили ядерні випробовування. Н а початку 2000-их років цю територію надали в експлуатацію компанії «Репаблік Сервіс» під полігон на 500 років. Він вважається одним із найбільших у світі і туди привозять відходи з усіх Сполучених Штатів Америки. Лише з міста Лас-Вегас, неподалік якого розміщене сміттєзвалище,  на нього щоденно потрапляє 7 тисяч 800 тонн сміття. Єдиним обмеженням щодо того, скільки відходів може накопичуватися на полігоні є вимога, щоб висота сміття, яке там захоронюється, не перевищувала сусідні гори. Варто зазначити, що висота гір, які знаходяться поруч із сміттєзвалищем сягає до 500 метрів.

Як розповів Святослав Євтушенко, не дивлячись на те, що полігон знаходиться на місцях, де раніше випробовували ядерну зброю, він відповідає всім сучасним вимогам. Там розміщено подвійний шар мембрани, дренажні системи, необхідні фільтри й накривні конструкції, які запобігають потраплянню шкідливих речовин у грунт та повітря. Крім того газ, що утворюється в процесі анаеробного перегнивання сміття, так само відкачується і використовується для вироблення енергії. А характерною особливістю цього полігону є те, що на нього потрапляють не лише побутові відходи, а й залишки  від очисних споруд. Тобто, те, що залишається у водоканалах, так званий, активний мул, який утворюється від очистки каналізації.

Святослав Євтушенко каже, що нині на полігоні сміття захоронюється та переробляється у відповідності до найжорстокіших вимог і для цього використовується найсучасніше обладнання. Окрім того, на території цього полігону працює електростанція, яка виробляє електроенергію, очисна станція, яка очищає газ від домішок і газова заправка, на якій  заправляють автомобілі комунального підприємства тим газом, що виробляється зі сміття. Тобто, американці застосовують комплексний підхід до поводження з відходами, переробляють все, що можна переробити та отримують від цього максимум користі.

Цього б не завадило повчитися у них українцям, вважає Святослав Євтушенко. Адже у нас сміттєзвалища знаходяться на величезних площах і там лише захоронюють відходи, а не переробляють їх. А нині, коли питання про вироблення і запровадження альтернативних джерел енергії в Україні постало доволі гостро, нам би було корисно задуматися про те, як отримати максимум можливих ресурсів від переробки сміття. Тим більше, що відходи накопичуються постійно, тобто, є невичерпним джерелом для отримання альтернативних ресурсів.

Схожі статті