+380673870816 +380673870816

Міський голова Рівного зустрівся з учасниками АТО, щоб обговорити земельні питання (ВІДЕО)

Чимало чуток, пліток і політичних провокацій довелося розвінчати міському голові Рівного Володимиру Хомку під час зустрічі з учасниками АТО. І хоча спершу переважали емоції, всі проблемні питання вдалося з’ясувати. 

Земельні ділянки учасники антитерористичної операції отримають, як і було обіцяно від самого початку, на рівних умовах шляхом жеребкування в присутності всіх зацікавлених осіб, преси, громадських активістів, депутатів.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Перший розподіл і перші земельні ділянки будуть роздані в районі вулиці Костромської. Це не найкраща земля, я це розумію, там буде 700 ділянок. Нам обійдеться 1 мільйон проект, 10 мільйонів комунікації, я ще допоможу їм зробити дорогу, приблизно стільки піде на Тинне. Це колосальні кошти. Ні одне місто цього не робить, але ми це зробимо, з повагою до цих людей.

Зауважимо, що розподілом земельного масиву в районі вулиці Костромської від самого початку займалася робоча група, до складу якої увійшли депутати від всіх фракцій представлених у міській раді та безпосередньо учасники АТО від кожного бойового підрозділу. Тому і дивно, що містом поширювались чутки у нібито кулуарному розподілі землі.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я створив депутатську комісію, до якої увійшли і представники від ваших сімей. І ця депутатська комісія незалежно від мене всі ці питання готувала. І підготувала перше жеребкування. І ми планували запросити по черзі, хто як став на чергу на землю, так і запрошувати.

Станом на цей момент в Рівному заяви на отримання земельної ділянки подало уже близько тисячі учасників АТО, а землі міста під будівництво мають обмежену площу. Крім землі в районі Костромської, в резерві залишається невеликий масив в Тинному. Але і антитерористична операція поки не закінчилася, а значить ніхто з упевненістю не може сказати скільки ще ветеранів АТО, повернувшись з війни, подадуть заяви на отримання землі. Місто Рівне з усіх боків оточене землями сільських таселищних рад і більшість з тих земель розпайована і передана в приватну власність, а значить місто не вправі розпоряджатися цієї землею, навіть з такою благородною метою як виділення її для учасників АТО.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Вся земля приватна. Це колишній КСП «Волинь» роздав нам паї, люди там перепродують, більше міської землі під індивідуальні забудови немає. Ні для кого, залишилися одиниці, масивів більше немає. 

В той же час, спільно з обласною адміністрацією, міська влада підібрала альтернативний варіант виділення землі, для тих учасників АТО, які замість отримання земельної ділянки розміром майже п’ять соток в районі вулиці Костромської, можуть при бажанні отримати 12 соток землі під садівництво на землях Рівненського району. Там теж можна збудувати будинок і вести господарство. Тим, хто бажає отримати таку земельну ділянку, потрібно звернутися із заявою до Головного управління держземагентства в Рівненській області.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Розуміючи, що землі в місті мало як і в кожному місті, Львів взагалі землі не надає. Ми домовились і дякую обласній владі, що пішла нам на зустріч, хто не хоче в місті маленьку ділянку, навколо міста в Шубкові Здолбунівському районі по 12 соток пишуть заяви, отримують хорошу родючу землю.

Цікаво, що жодне інше місто в Західній Україні не спромоглось поки на виділення такої кількості ділянок, а про те, щоб підвести інженерні комунікації до масиву чи допомогти з облаштуванням доріг за кошти з міського бюджету, як це планують зробити в Рівному, у інших обласних центрах мова навіть не йде. Львів і Луцьк, наприклад, зовсім не виділяють ділянок під забудову. У більшості областей ділянки надають тільки під садівництво та ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів. Тому виділення одразу такої великої кількості ділянок у Рівному під забудову є справжнім проривом у цій справі.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Інші міста, наприклад, ні Львів, ні Луцьк, в межах міста взагалі земельних ділянок не дає, тільки сім’ям загиблих.

Таким чином, в місті Рівне не тільки мешканці і волонтери підтримують учасників АТО, але не словом, а ділом своїх героїв підтримує і міська влада.

Схожі статті