+380673870816 +380673870816

Щоб потрапити в Крим іноземцям потрібен спеціальний дозвіл (ВІДЕО)

Іноземці з теритрої України можуть потрапити до окупованого Криму лише за спецдозволом Міграційної служби. Така постанова діє з початку червня.  Для українців все набагато простіше, за виключенням неповнолітніх, які повинні мати при собі паспортий дкумент. 

З початку червня іноземних громадян з території України пропускатимуть у Крим лише за спеціальними дозволами. Видають їх далеко не всім, - розповідають в Управлінні Державної міграційної служби Рівненської області.

Олеся Волянюк, головний спеціаліст Управління ДМС України в Рівненській області:

- Іноземцям потрібно підтвердити мету в’їзду на дану територію. Однією з підстав є наявність приватної власності на території Криму, родинні зв’язки, смерть близьких родичів. Треба підтвердити це документально і ви їдете або на похорони, або на могилу.

За місяць таких дозволів видали двом білорусам та громадянці Росії. Звісно, зізнаються фахівці, певні труднощі для  іноземців це створює, адже кожен візит повинен мати своє обґрунтування та підтвердження. 

Олеся Волянюк, головний спеціаліст Управління ДМС України в Рівненській області:

 - Якщо особа дійсно має підстави, то ця процедура не є складною. Особа подає заявку, вона протягом 5 днів розглядається. Якщо в людини далекі родичі – це зробити проблемніше, бо людям важко зібрати всі необхідні документи. Зазвичай в такому випадку їм важче це зробити.

Що ж до українців, то їм додаткових  документів для перетину кордону з материковою Україною не потрібно, лише для дітей з початку червня діють нові правила. 

Святослав Потейчук, перший заступник начальника Управління ДМС України в Рівненській області:

- У зв’язку з прийняттям відповідних рішень, дітям потрібно мати паспортний документ, оскільки у свідоцтві про народження відступні  фотокартки, а вже паспортний документ повністю ототожнює особу з відповідною фотокарткою.

Так чи інакше, проте, більшість рівнян їхати у відпустку на окупований півострів не поспішають. Хоча є  й такі, які прагнуть оцінити в першу чергу пейзажну красу, а не вникати в політичні баталії. 

Бліц:

- А я хочу і поїду. Ми їздимо кожен рік туристичною групою. Як добиратися, ще не знаю, але тим паче на серпень ми плануємо? Цей відпочинок, ці гори – це аполітичне питання, релакс для душі.

- Я проти. І вам не раджу, бо окупований Крим. Тут без альтернатив, однозначно.

- Як можна морально відпочити на окупованій території, знаючи, що відбулося, як це відбувалося. Мені було б не комфортно і в першу чергу, морально.

Схожі статті