+380673870816 +380673870816

Половина громад Рівненщини рухатиметься далі у напрямку децентралізації

Половина громад Рівненської області погодилася із затвердженим Перспективним Планом щодо об’єднання, тож вони будуть рухатися далі у напрямку децентралізації. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Тим часом 9 районів бажають внести зміни в документ – щодо них рішення обласної ради буде призупинено. Про це йшлося на розширеному засіданні робочої групи з питань об’єднання.

Так, щонайбільші зміни пропонують на Дубенщині – місцева влада бажає роздрібнити одну громаду на вісім. Таке рішення в області прийняли до уваги, втім рекомендуватимуть на місцевому рівні все ж доопрацювати та зваженіше підійти до цього питання.

«Об’єднання в одну велику громаду мало би революційний  характер. Навіть на думку експертів в Кабміні – це мав би бути пілотний проект, прогресивний приклад об’єднання. Така потужна об’єднана громада могла би стати новим культурним та інноваційним центром Рівненщини, мала би можливість залучати максимум інвестицій. Натомість місцеве керівництво вважає бачити 8 громад», - прокоментував рішення Дубенської робочої групи керівник апарату облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

Також на засіданні розглянули пропозиції й інших районів. Так, Зарічненський район пропонує замість однієї створити дві. Змін бажають у Радивилівському районі з однієї до чотирьох громад. Можливе зменшення з двох громад до однієї на Рокитнівщині. Рівненський район має пропозиції щодо зміни одного із центру громади. А на Млинівщині села однієї сільради бажають віднести до різних територіальних громад.

Тим часом Демидівщина ініціює приєднання Пляшівської сільради Радивилівського району.

[[textbanner]]

«Зважаючи на добровільність об’єднання, потрібно дати можливість громадам об’єднатися у тому форматі, який вони самі для себе визначили. Якщо є бажання, значить потрібно їм дати таку можливість. Адже на добровільності об’єднання громад неодноразово наголошував Президент», - зазначив голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков.

Відтак, ініціативні рішення районних робочих груп на обласному рівні підтримують, втім на місцях мають опрацювати фінансову складову спроможності – громади мають бути самодостатні.

Так райони, котрі не ініціюють змін рухатимуться далі відповідно до розроблених ними календарними планами заходів. Водночас, решта – працюватимуть над підготовкою матеріалів для розгляду змін до перспективного Плану на черговій сесії обласної ради.

Схожі статті