+380673870816 +380673870816

В пошуках роботи на обліку у Рівненському міському центру зайнятості перебуває 51 військовослужбовець (ВІДЕО)

Як адаптовуються наші герої до реалій повсякденного мирного життя? У Рівному в пошуках роботи на обліку  центру зайнятості перебуває 51 військовослужбовець і лише двом демобілізованим учасникам АТО  вдалося підшукати роботу. 

Або не влаштовує зарплата, або хочуть певний час відпочити від суворих реалій війни. Демобілізованих учасників АТО не так вже й легко працевлаштувати, - розповідають в Рівненському міського центрі зайнятості. Нині на обліку перебуває 51 військовослужбовець, роботу вдалося знайти тільки двом.  

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Одна з причин – це їх психологічний стан. Вони як до нас приходили, то майже кожен казав, що хоче якийсь час відпочити. Ми залучаємо їх для участі в тренінгах, за їх бажанням. Ті, хто вирішив працевлаштуватися – їх  є менше десятка. І зараз ми шукаємо вакансії, які б відповідали рівню зарплати, бо якщо брати рівень заробітної плати, то це є десь 1600 гривень, а якщо брати середню допомогу по безробіттю, яку отримують хлопці, то вона близько 3 тисяч.

Чимало військовослужбовців нині ще проходить курси реабілітації, а тому фізично не готові до старту роботи. А є такі, що після пекла війни вирішили не просто повернутися до нормального, мирного життя, а й відкрити власну справу й стати успішними підприємцями. Адже більшість демобілізованих рівнян мають вищу освіту, - кажуть в центрі зайнятості.

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- На сьогоднішній день ми маємо дві особи, які закінчили курси підприємців. Один з них, за освітою юрист, буде надавати послуги інформаційні, інший буде відкривати власний магазин. Ще троє осіб записані в наступну групу, яка буде навчатися. І в перспективі десь 8 осіб пішли цим шляхом.

Проблему працевлаштування демобілізованих учасників АТО піднімав під час робочої поїздки на Рівненщині Міністр соціальної політики Павло Розенко. Він переконаний, що соціальній адаптації військовослужбовців повинні сприяти на місцях.

Павло Розенко, Міністр соціальної політики України:

- Є прекрасні форми працевлаштування, які випробувані в різних областях України. От на Херсонщині є прекрасна програма для працевлаштування колишніх учасників АТО. Їх залучають для роботи у таких формуваннях, як з охорони громадського порядку, у службі в УМВС, по роботі у військкоматах. У тих спеціалізація, до яких у них проявлений певний хист.

Що ж до Рівного, то наш міський центр зайнятості вже ініціює звернення до Федерації об’єднання роботодавців Рівненщини. Запевняють, що консолідація зусиль допоможе вирішити проблему працевлаштування наших бійців. А ще спеціалісти переконані, держава теж повинна зацікавити роботодавців певними преференціями та компенсаціями за допомогу в адаптації демобілізованих.

Схожі статті