+380673870816 +380673870816

На сесії Рівнеради вирішували питання, що робити з «Азотом» (ВІДЕО)

Що робити з «РівнеАзотом»? Це питання викликало жваву дискусію серед депутатів на сесії Рівнеради. Завітали до сесійної зали і представники підприємства, аби розповісти? чому зупинено виробництво і які будуть від цього наслідки. 

Поки пани чубляться у простих людей лоби тріщать. Цей вислів доволі влучно ілюструє проблему зупинки підприємства «РівнеАзот». За словами депутата Рівнеради Олександра Лащука, місцеві обранці вже неодноразово звертались до Уряду з вимогою стабілізації ситуації та недопущення зупинки «Азоту», проте, там їх не чують. Тому цього разу депутати вирішили звернутись до представників обласної влади, нардепів та громадських активістів, що так чи інакше мають відношення до проурядової партії, аби ті зі своєї сторони донесли до Арсенія Яценюка вимогу рівнян забезпечити  безперебійну роботу «РівнеАзоту».

Олександр Лащук, депутат Рівненської міської ради:

- Ми знаємо, що вам не байдужі настрої рівнян і цікавить ситуація в області, особливо, що стосується теми бурштину. Закликаємо вас панове Кириллов, Вознюк та Якимець присмирити апетити вашого лідера та звернутись до Арсенія Яценюка з відкритим листом, де ще раз висловити йому свою відданість та підтримку, але в той же час закликати не нищити «РівнеАзот» та життя тисяч рівнян, яких ви та ваш лідер свідомо завів в оману. Вимагаємо негайно забезпечити роботу підприємства з метою уникнення економічних, соціальних та екологічних проблем у Рівному.

Деякі депутати висловили припущення, що ситуація навколо «Азоту» штучно створена.

Анатолій Чугуєвець, депутат Рівненської міської Ради:

- Прочитайте заяву Якимця. Він кличе за стіл перемовин з ним. Вони хочуть «дерибанити»  підприємство, яке належить місту. Його все місто будувало, а тепер вони зі своїм прем’єром хочуть «подерибанити».

Самі ж працівники «Азоту» підтверджують, що вимушені були зупинити підприємство через вказівку Уряду обмежити їм газопостачання.

- 20 травня ми отримали від газовиків повідомлення про припинення газопостачання в зв’язку з недостатністю природного газу. Хоча в нас є запас на 4 місяці. Вони нам запропонували до 25 числа самостійно припинити газопостачання. В разі невиконання, транспортування газу на підприємство буде припинено. І 25 травня з 10 ранку вони почали понижати тиск газу, що могло призвести до виникнення надзвичайної ситуації або екологічної катастрофи. Тому в нас не було іншого виходу, як зупинити підприємство.

Якщо підприємство за місяць не запрацює, це призведе до зриву посівної, а вже взимку і до зупинки очисних споруд. Тому Володимир Хомко погоджується, що нині від Арсенія Яценюка та його представників, які втягнули тисячі рівнян у свій конфлікт з Фірташем, потрібно вимагати негайного вирішення ситуації.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Якщо в них там якісь проблеми з Фірташем, то нехай на період поки вони з ним розбираються, розроблять план, аби  «Азот» працював. Ми вимагаємо, аби підприємство працювало. Уряд зобов’язаний розробити схему, поки це підприємство будуть націоналізовувати або ще щось з ним робити, «Азот» має працювати. Це завдання Уряду. В будь-якій країні, аби таке підприємство зупинилось, Уряд би пішов у відставку.

Схожі статті