+380673870816 +380673870816

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості відвідав Рівненщину (ВІДЕО)

Через бойові дії на Сході, Україна змушена буде імпортувати вугілля з інших країні для того, щоб поповнити енергетичний ресурс станцій. І зараз вже тривають переговори про співпрацю  з іншими країнами. Таку інформацію озвучив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік. У Рівному він  взяв участь у нараді з питань підготовки мереж Західного регіону до роботи в грозовий період та завдань з підготовки енергопостачальних організацій та соціально важливих споживачів. 

Своє маємо, проте, змушені купуватимо в інших. Через ситуацію на Донбасі, Україна потерпає від браку вугілля, адже всім відомо, що  російська агресія закрила нам доступ до своєї сировини, - розповідає заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік. Тільки в цьому році ми маємо використати 26 мільйонів тонн вугілля.  Якщо своїх ресурсів невистачить, змушені будемо звернутися по допомогу до інших країн.

Олександр Светелік, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України:

- Наші станції оголосять тендер і по тендеру будемо закуповувати вугілля те, яке нам запропонують. Поставки у нас ідуть із різних країн. Але якщо ми оголошуємо тендер, то ми дивимося на якість, ціну. Ми сьогодні навіть ведемо перемовини із американцями. Вони нам обіцяють допомогти із закупівлею вугілля, по постачанню його в Україну.

Очевидно, імпорт може призвести і до нового росту цін. Проте, на простих громадянах це найближчим часом не позначиться. 

Олександр Светелік, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України:

- Ріст тої ціни, у випадку закупки вугілля може досягати 30%, в цій ситуації говорити про додаткове навантаження важко. Ця ціна ляже на споживачів, це зріст по підприємствах, заводах. Населення ми не чіпаємо, в нього вже встановленні ціни. Зростати буде ціна для споживачів промислових.

Журналістів також цікавило питання створення надійних графіків попереджень про відключення електроенергії. Нині над впровадженням такої системи активно працюють експерти.

Володимир Рубанка, головний Державний інспектор України з енергетичного нагляду:

- Ми підготували  проект такого документа, який називається «Розробка та застосування графіків погодинного відключення споживачів». Розроблений проект документа. Його ми розмістимо на сайті міністерства найближчим часом для загального обговорення.

Що ж до планів, то нині йдуть перемовини про будівництво ще двох блоків на Хмельницькій атомній станції -  третього та четвертого. Також  працюють і над підведенням ліній 750 кіловольт від Рівненської АЕС до підстанції Київської. Сполучення проведуть коли вдасться вирішити земельні питання, а це приблизно в жовтні цього року.

Схожі статті