+380673870816 +380673870816

Міський голова Рівного висловив свою думку щодо Закону про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку (ВІДЕО)

Реформа ЖКГ в дії. Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, відповідно до якого мешканці самі будуть обрати собі експлуатуючу організацію, куди і сплачуватимуть гроші за квартплату. Чи готові до цього рівняни та що в результаті стане з ЖЕКами, - розповів міський голова Володимир Хомко. 

Петро Порошенко дав зелене світло реформі ЖКГ. Президент підписав закон, відповідно до якого вже за декілька місяців житлово-експлуатаційні контори підуть у вільне плавання. Тобто мешканці усіх багатоповерхівок, які ще не створили ОСББ, на загальних зборах повинні будуть обрати собі експлуатуючу організацію. А за тих, хто цього вчасно не зробить, міська влада сама прийме рішення, визначивши нового управителя на конкурсних засадах.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Якщо за рік люди не зібрались, то тоді орган місцевого самоврядування сам проведе конкурс і обере для будинку виконавця послуг. Люди можуть цей конкурс припинити, якщо самі зберуться і оберуть когось. Такий конкурс, якщо буде оголошено, то відгукнеться 5 чи 6 фірм, хто найменшу суму запропонує, той і буде.

На думку Володимира Хомка, зі стрімким зростом конкуренції на цьому ринку, більшість ЖЕКів просто зникнуть.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Вони можуть зараз перетворитись на управляючі компанії і ми це будемо стимулювати. У ЖЕКів буде тяжка доля, але вижити можна. Треба розуміти, аби вижити на цьому ринку, потрібно надавати якісні послуги і бути конкурентним, бо в кінці року доведеться щось пропонувати мешканцям, а запропонує багато фірм.

Попри переваги реформи, є в ній і недоліки. Головна з яких це те, що гроші зібрані від квартплати будуть йти як на поточне утримання будинку, так і на капітальні ремонти.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- До останнього часу на поточні ремонти йшли гроші з квартплати, а на капітальні ремонти гроші давала держава. Зараз вже рік ця програма не працює. В цьому законі всі орієнтуються на Польщу, але ж там зарплата не така як в нас. Відповідно, утримувати цей будинок люди, які мало заробляють, не зможуть. Якщо люди хочуть відремонтувати ліфт чи дах, їм потрібно буде платити повну суму. Наприклад, щоб відремонтувати ліфт, потрібно буде здати з квартири по 4-5 тисяч гривень. Як ви ці кошти зберете з пенсіонера? Він і хотів би заплатити, але де в нього такі гроші.

Звісно, в місті нині діють як міські, так і муніципальні програми із співфінансування капітальних ремонтів багатоповерхівок, проте, їх ресурс також обмежений. В ідеалі, на думку Володимира Хомка, держава також має виділяти певну частину суми на капітальний ремонт. Другим же недоліком  є те, що нині чітко не продуманий механізм боротьби із злісними боржниками. Якщо не увести таку норму, то борги неплатників змушені будуть перекривати їх сусіди по будинку.

Схожі статті