+380673870816 +380673870816

Прокуратура Рівненщини оскаржила м’який вирок чоловіку, який вчинив опір правоохоронцям

Прокуратура Рівненської області внесла апеляційну скаргу на вирок Сарненського районного суду від 25.05.2015, яким громадянина за вчинення опору працівникам правоохоронних органів та нанесення їм тілесних ушкоджень засуджено до позбавлення волі строком на 3 роки та одночасно звільнено від відбування цього покарання із встановленням іспитового терміну – 2 роки.

Так, судом мешканця області визнано винним у тому, що він у лютому місяці цього року у приміщенні однієї із районних прокуратур з метою вчинення тиску на 28-річну працівницю – старшого прокурора цієї прокуратури задля прийняття нею незаконного процесуального рішення у кримінальному провадженні застосував до останньої ненормативну лексику та фізичну силу. Про це повідомила прес-служба прокуратури Рівненської області.

[[textbanner]]

У подальшому, по прибутті працівників міліції на місце події чоловік здійснював їм активний опір, що виразилось у нанесенні тілесних ушкоджень та пошкодженні форменого одягу. Досудове розслідування у кримінальному провадженні розслідували за ч. 2 ст. 342 та ч. 2 ст. 345 КК України (опір працівникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків та умисне заподіяння їм тілесних ушкоджень) слідчі УМВС України в Рівненській області.

Під час судових дебатів державний обвинувач запропонував суду визнати підсудного винним в інкримінованих злочинах та призначити йому покарання за сукупністю, передбачене санкціями відповідних статей КК, у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 6 місяців.

Прокуратура області вважає, що неприпустимими у правовій державі мають бути такі випадки, як застосування до працівників правоохоронних органів, в тому числі прокуратури, певних дій, що явно виходять за межі дозволеного. Тому, не погоджуючись із вироком суду, який не відповідає тяжкості вчиненного злочину та є мʼяким, державний обвинувач вимагає його скасування в апеляційному порядку та призначення особі покарання у виді реального позбавлення волі.

Схожі статті