+380673870816 +380673870816

На Рівненщині планують шляхом об’єднання зменшити кількість територіальних громад з 365 до 45 (ВІДЕО)

В Україні розпочинається територіально-адміністративна реформа. Першим кроком до якої став прийнятий на початку року Закон про добровільне об’єднання громад. По суті він передбачає зменшення кількості громад шляхом об’єднання сусідніх населених пунктів у нові, більші територіальні одиниці, так, як це свого часу зробили поляки. На місцях ті, хто хоче об’єднуватись та отримати більше повноважень і грошей напряму з держбюджету, повинні розробити свої перспективні плани регіону. 

Аби розпочати на Рівненщині процес добровільного об’єднання громад та отримати додаткові кошти на розвиток зі столиці, спочатку необхідно розробити та затвердити на сесії обласної ради перспективний план.

Юрій Приварський, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Обов’язковою умовою виділення коштів з Державного фонду регіонального розвитку є затвердження перспективного плану. Зрозуміло, що усім він сподобатись не може, але я б просив усіх, виходити з державницької позиції, адже це ті зміни, які назріли.

Перспективний план - це стратегія, за якою вже почнеться процес обговорення питання та об’єднання громад. На Рівненщині такий документ вже розробили. Здідно до нього, в області планують шляхом об’єднання зменшити кількість територіальних громад з 365 до 45.

Руслан Сивий, директор Офісу реформ в Рівненській області:

- Березнівський район пропонує об’єднати 2 громади, Володимирецький район - 5 громад, місто Кузнецовськ з оточуючими громадами в одну громаду, Гощанський район - 5 громад, Демидівський - 1 громада, місто Дубно і Дубенський район  - 1 громада, Дубровицький район - 1 громада, Зарічненський - одна громада, Здолбунівський - 4, Корецький - 2, Костопільський - 3, Млинівський - 4, Острозький район з містом Острог - 2 громади, Радивилівський -  1 громада, Рівненський - 5 громад, Рокитнівський - 2, Сарненський район  - 4, місто Рівне - 1. Всього 45 громад.

Перспективний план, перед тим як потрапить на розгляд сесії обласної ради, повинен пройти обговорення у депутатських комісіях. На одній з яких депутат облради Анатолій Юхименко зачитав звернення від представників Костопільського району з вимогою збільшити там кількість об’єднань громад до 5. Мовляв, рішення про те, скільки в районі  буде громад, мають ухвалювати депутати та сільські голови, чого зроблено не було.

Анатолій Юхименко, депутат Рівненської обласної ради:

- На сесію районної ради це питання не виносилось. На громадській раді при райдержадміністрації питання також не розглядалось.

Колеги по комісії принципову позицію пана Юхименка не підтримали, адже прийняття перспективного плану не змушує людей примусово об’єднуватись і не ставить чітких та безапеляційних рамок кількості нових об’єднаних громад.

Юрій Приварський, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Ми тоді ще й 12 числа, коли прийдемо на сесію, будемо ще мати декілька районних рад, де будемо ще переголосовувати і вносити зміни. А що робити з тим, що воно вже пройшло обговорення з дотриманням процедури? За процедурою передбачено, що приймається засідання протоколу робочої групи і передається на розгляд сесії з обговоренням по комісіях.

Зрештою, після тривалої дискусії, члени бюджетної комісії  вирішили проголосувати за винесення на сесію без доповнень Анатолія Юхименка питання прийняття перспективного плану. Але через один голос «проти» пана Юхименка, рішення відхилили.

Схожі статті