+380673870816 +380673870816

У Рівному двір на вулиці Грушевського, 38 заполонила гусінь (ВІДЕО)

Видовище, як з фільму жахів. У дворі за адресою Грушевського, 38 дерева оповиті павутинням. За три дні гусінь горностаєвої черемхової молі обвила майже половину плодових культур.  

Це не кадри з фільму жахів і не спецефекти, а реальність. Рівняни, що живуть за адресою Грушевського, 38 декілька днів спостерігають за тим, як дерева у їхньому дворі покриваються павутинням. 

Анна Гладищук, місцева мешканка: 

- Все почалося з вівторка. Все почалося з цього дерева. Воно заразилося, не зрозуміло, що з ним сталось. Воно покрилось павутинням, де були виражені чорні личинки. Через день почала звисати гусінь.

Найгірше те, що ці дерева знаходяться поблизу дитячого майданчика, де постійно грається  малеча. 

- Пробігти до майданчика не можна, бо воно все звисає. Особливо, на тій великій гірці їх було багато. Почали створюватися на синій гірці, там діти люблять кататися.

Всі ці дерева павутинням оповила гусінь горностаєвої черемхової молі. Живиться вона черемхою та плодовими. Така гусінь поширена по всій Європі, аж до  північного Сибіру. В Україні вона з’явилась нещодавно, близько двох років тому таке явище спостерігали в Криму.  Пов’язано це із сезонністю, підвищеною температурою та відсутністю тих тварин, які б могли контролювати популяцію цієї молі. Щодо боротьби з гусінню, то думки фахівців різняться. Одні вважають, що це треба перечекати, а інші радять знищити.

Ростислав Шикула, доцент кафедри біології МЕГУ, етнолог:

- Заходів боротьби з нею фактично немає ніяких, знищувати її не можна, труїти її не можна, бо якщо ми її будемо знищувати, ми вб’ємо зараз віруси. Всередині них зараз розмножуються паразити. Ми їх просто не бачимо, вони на наступний рік дадуть нам ще більшу популяцію.

Василь Черенков, еколог:

- Варто знищувати цю гусінь. Ці дерева, якщо їх треба зберегти, хоча б частину кронів, а вони пошкоджують зазвичай верхівки дерев, її позрізати і поспалювати.

Працівники міської комунальної служби поки що не знають, що робити з цією гусінню, адже подібних випадків у їх роботі ще не було. 

Олег Юрченко, начальник відділу благоустрою міського управління ЖКП:

- Збиралися спеціалісти з надзвичайних ситуацій, екологічна інспекція, наше управління. Комісія так і не вирішила, що за хвороба, яким чином її лікувати. То прийнято було рішення запросити інших спеціалістів, щоб вирішити, що за хвороба і як її лікувати.  

Зараз гусінь розповсюджується і в інших місцях. Спостерігали її біля десятої школи та в районі дванадцятої. Жителі починають звикати до такого явища, поки відповідальні за це служби досі шукають методи боротьби зі шкідниками.

Схожі статті