+380673870816 +380673870816

Рівне приймає Міжнародний електромобільний марафон «Київ – Монте-Карло» (ВІДЕО)

Сьогодні Рівне приймає в себе Міжнародний електромобільний марафон «Київ-Монте-Карло 2015». На майдані Незалежності відбувся фініш етапу «Буча – Рівне» та старт етапу «Рівне – Львів». Мешканці міста мали змогу побачити сучасні електромобілі та ближче познайомитися з учасниками ралі. 

Стильні, вишукані, а головне – економні. Такі автомобілі красувалися сьогодні на головній плащі міста. Усі вони беруть участь в електромобільному марафоні «Київ – Монте-Карло 2015». Ці змагання покликані привернути більшу увагу громадськості до енергетичної незалежності та екологічної безпеки, - розповідає Почесний Консул Князівства Монако Юрі Тамм.

Юрі Тамм, Почесний Консул Князівства Монако:

- Розкрутити трошки електромобілі та ідею і звісно, ми хочемо показати слабкі місця. Вони є не лише в Україні, а й в Європі. Не скрізь можна зарядитися. У вас є АЗС, але там лише одне місце для однієї машини. Тому, якщо люди їдуть двоє, то вже місця не вистачає.

Цей марафон об’єднав автолюбителів з України, Естонії, Чехії та Іспанії. Ось ця красуня «Тесла» коштує 110 тисяч євро, розганятися може до 100 кілометрів за 3 секунди. Проте, основна її перевага – це економність, - розповідає власник авто, естонець Томас Аріке.

Томас Аріке, учасник марафону (Естонія):

- Ця машина дуже дешева, бо в тебе ніяких витрат. Можеш заряджати безкоштовно. В Європі ця зарядка півгодини і ти можеш їхати 400 кілометрів.

Електромобілі у Рівному поки не їздять. Проте, що наше місто колись все ж стане пристосованим до таких машин сучасності мріє міський голова Володимир Хомко. На згадку про наше місто він подарував Консулу Князівства Монако бурштинові сувеніри та картину, яку натхненно малювали маленькі рівняни власноруч.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- За ними майбутнє, я не сумніваюся, з усіх точок зору. Держава повинна стимулювати це. В Стокгольмі, коли ми були з делегацією, якщо ти в’їжджаєш машиною, то платиш податок, а якщо електричною, то нічого не платиш. Пробіг цей має рекламну мету. За цим майбутнє.

Україну на цих електрозмаганнях представили 5 команд. Учасник ралі Олексій Марценюк переконаний, що наша держава на марафоні проявить себе достойно. Проте, нині електромобіліст мріє про те, що колись такі авто будуть розповсюджені і у нас, для цього будуть створені необхідні умови як  в Україні загалом, так і у Рівному зокрема. 

Олексій Марценюк, учасник марафону (Україна):

- Наступний раз, коли ми будемо в Рівному, ми б могли приїхати і заправитися, я знаю у вас є ініціатива від «Громадського контролю» зробити заправку. Будемо чекати. Будемо раді, щоб Рівне було доступне для електромобілістів.

Так, створити умови для того, щоб Рівне стало відкритим для машин майбутнього пообіцяв голова громадської організації «Рівненський громадський контроль»  Дмитро Якимець. Він переконаний, що наш обласний центр повинен рухатися в ногу з передовими енергонезалежними технологіями.

Дмитро Якимець, голова ГО «Рівненський громадський контроль»:

- Ми вже виступаємо з пропозицією, щоб місто проявило ініціативу й знайшли нормальну земельну ділянку, яку запропонували бізнесу, щоб там створити потужну електрозаправку з інфраструктурою, яка була б стимулом для того, щоб рівняни купували електромобілі замість бензинових. Таким чино екологічний вид транспорту міг би популяризуватися в нашому місті.

Загалом, ралі на електромобілях триватиме до 10 червня. Загальна дистанція маршруту складе майже 3 тисячі кілометрів. На своєму шляху електромобілі побувають у 17 містах і 10 країнах Європи. Кінцевим пунктом змагань стане місто Монте-Карло, там і нагородять переможців марафону.

Схожі статті