+380673870816 +380673870816

У Рівному запрацювала Школа бойового гопака з напрямком реабілітації (ВІДЕО)

У Рівному відкрили нову школу бойового гопака. Функціонуватиме цей заклад в приміщенні міського палацу  культури «Текстильник», як реабілітаційно-оздоровчий   комплекс. Там працюватимуть з дітками, які мають обмежені фізичні можливості.  

Бойову майстерність наших легендарних пращурів  та досвід віків тепер вивчатимуть маленькі рівняни у Школі бойового гопака. Особливістю цього закладу стало те, що відтепер тут, поруч із здоровими дітками, зможуть займатися хлопчики та дівчата із фізичними вадами. Майстер бойового гопака Петро Велінець розробив власну методики реабілітації «особливих дітей».

Петро Велінець, засновник Школи бойового гопака:

- В нас в гопаку розроблена хороша система. Бойовий гопак має 4 напрямки розвитку –це оздоровчий, мистецький, бойовий та спортивний. Діти займаються в одній групі. Бойовий гопак дає можливість загартувати тіло і діти мають право виступати серед будь-яких стилів бойових мистецтв.

Давид Новза є  неодноразовим чемпіоном України. Бойовим гопаком хлопець займається вже кілька років і знає, яким має бути справжній козак – відданим Батьківщині та впевненим у  своїх силах і перемозі.

Давид Новза, вихованець школи бойового гопака (м. Нетішин):

- Займаюся вже 4 роки. Привело мене сюди те, що це наше українське, не якесь там запозичене в інших народів. Приваблює  тим, що розвиває патріотичний дух. Підштовхує до чогось, до  більших досягнень.

За словами представників обласної федерації Бойового Гопака, наразі багато їхніх вихованців у складі різних підрозділів Збройних Сил України обороняють державу від ворога і вони вирізняються своїм духом і вихованням. Також козаки усієї України намагаються максимально підтримувати наших військовослужбовців.

Валерій Грицюк, начальник штабу Міжнародного Союзу Козацтва, голова комітету «Допомога силам АТО»:

- 9 позашляховиків, завдячуючи громаді і небайдужим, які зібрали кошти. Продовольча програма-  на 2 мільйони зібрали й переправили спеціальною бригадою. Поїхали наші бійці на ротацію і ми допомогли їм придбати берці, які вкрай потрібні нашим хлопцям.

Відтепер рівненська школа бойового гопака виховуватиме нових бійців та героїв. Функціонуватиме заклад за аналогією з дубровицькою «Джурою», що працює вже більше 10 років. Одним з прикладів досягнень цієї школи є перемога хлопчика з ДЦП у Чемпіонаті України з рукопашного бою серед здорових дітей. Вчителі вірять, що незабаром таких перемог та здобутків стане більше. В школі займатиметься приблизно 4 групи дітей по 25 чоловік, хлопці та дівчата від шести років і старші. Також у планах зробити заняття з бойового гопака  доступними і  для жінок.

Схожі статті