+380673870816 +380673870816

Нове кладовище з’явилося у Рівному поблизу центру профілактики та боротьби зі СНІДом (ВІДЕО)

Кладовище замість ліків. Вже скоро в Україні може статися небачена до цього часу катастрофа, яка спіткає ВІЛ-інфікованих людей. Починаючи з червня цього року перші 4 тисячі пацієнтів лишаться без життєво необхідного лікування, через затримку поставок медикаментів за кошти державного бюджету. Тому сьогодні по всій Україні почалися акції, аби привернути увагу громадськості та прем’єр-міністра держави до нагальної проблеми.  

Нове кловище з’явилося у Рівному поблизу обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Таким чином активісти хочуть привернути увагу до проблеми ВІЛ-інфікованих під час Всеукраїнської акції «Кладовище замість ліків».

Євген Баборикін, заступник голови правління РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- В Україні 30 тисяч людей залишаться без життєво важливих препаратів для існування, якщо держава не закупить ці препарати для ВІЛ-інфікованих людей. Отут ми забронювали місце для таких людей, де будемо хоронити цих людей.

Поставки  таких життєво необхідних препаратів як  «Ламівудин», «Зидовудин» та «Ефавіренз» так і не відбулися в Україні. Через інфляцію та падіння курсу валюти, зволікати почала компанія, яка за це відповідала згідно договору.

Євген Баборикін, заступник голови правління РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- Проблема в тому, що Яценюк підписав указ і гроші з держави перераховані компанії «Вектор Фарма» і проблема в тому, що вона не перерахувала гроші далі, щоб закупити препарати і вони подали в суд, бо тоді долар був за одним курсом, а зараз за іншим, хоча фірми-виробники готові вже поставити препарати, якщо вони отримають гроші від цієї компанії.

Постраждати від таких перебоїв на Рівненщині може понад 600 ВІЛ-інфікованих, які проходять  антиретровірусніу терапію.

Олена Гандзюк, головний лікар центру СНІДу:

- При нестачі тих препаратів, які в нас передбачаються, половина змушена буде перервати терапію, тобто майже 250 людей.  Ми не повинні забувати, що у нас є ще потребуючі, бо ми не брали їх на терапію, була закуплена менша кількість препаратів від потреби.

Відсутність цих препаратів загрожує і ненародженим дітям, - кажуть спеціалісти.

Людмила Рибчук, керівник фонду РО БФ «Майбутнє без СНІДу»:

- Вони будуть спонукати до народження нездорових дітей. Вагітні мами, які є ВІЛ-позитивними,  перестануть вживати препарати і це на останніх місяцях буде загрожувати народженню діток. А вони ні в чому не винні.

То ж нині активісти та ВІЛ-інфіковані хочуть максимально привернути увагу Уряду та прем’єр-міністра до цієї нагальної проблеми. Адже, якщо препаратів не буде, то вже  з початку місяця у ВІЛ-позитивних людей почнуться перебої  в антиретровірусній терапії. Проте, навіть якщо сьогодні фармацевтична компанія перерахує гроші, то для того, щоб препарат потрапив до пацієнта потрібно 42 дні. А це вже вкрай багато часу, попереджують активісти і нагадують, що такі зволікання можуть коштувати людям життя.

Схожі статті