+380673870816 +380673870816

Рівняни побачать своє рідне місто у минулих століттях (ВІДЕО)

В обласному центрі презентували альбом - творіння понад 40 художників. Як стверджують організатори, подібна виставка це перша спроба показати за допомогою творів живопису й графіки як змінювалось місто та світогляд митців у різні часи. 

Ось таким своє рідне місто рівняни вже ніколи не побачать, хіба що на полотнах художників. Дослідникам та митцям нашого обласного центру вдалося відшукати та об’єднати пейзажні картини у альбомі «Рівне в мистецтві художників ХVIII-ХХІ століть». Ці роботи, як машина часу, переносять свого глядача у різні епохи. Тут можна побачити і палац Любомирських, і період окупації радянською владою, а також ті пейзажі, які вже стали рідними для мешканців міста і видозмінилися з часом. Найстарішими є мініатюри 1797 року Жана Якоба Бургіньйона. 

Віктор Луц, завідуючий художнім відділом КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей»:

- Тут лише фрагменти. Інше найстаріше зображення - це зображення палацу Любомирських. Художник залишив таке романтичне зображення Рівного. Це теж найстаріше зображення. І там позаду тополі. От наша вулиця Тополева. Не розумію, чому її перейменували. Це одна з найстаріших вулиць.

Таким чином ініціаторам проекту  вдалося систематизувати та видати не просто документальну, а й мистецьку історію перетворення Рівного. В цих роботах не просто зображене минуле, переконані митці, в них живе душа нашого міста. Проте, знайти їх було не так вже й легко, адже не всі картини є  доступними широкому загалу.

Олександр Харват, фотохудожник:

- Багато картин є в колекції художників. Багато робіт знаходиться в приватних колекціях, які ніхто не бачить. І ось виникла ідея такої історії міста Рівного в картинах художників.

Присутні в альбомі й більш сучасні роботи художників. Щоправда, чимало нинішніх митців не задоволені тим, як видозмінюється наше місто з часом. Переконані, нам потрібно берегти історичний дух Рівного, а він живе, в першу чергу, в архітектурі. 

Олександр Гуристюк, художник:

- Я песиміст з приводу цього. Я бачив Рівне і можу зрівнювати. Наприклад, Париж. Там, якщо стара будівля, то вони такий авангард там зроблять, що світ дивується. От була будівля, ще одну поставити, але яку будівлю, щоб вона представляла архітектурну цінність, а не просто ящик.

Ініціатори проекту зізнаються, що дуже довго не могли видати цей цінний з художньої та документальної точок зору альбом. Можливо, рівяняни його ніколи б  і не побачили, якби не участь меценатів. Свою допомогу надав голова громадської організації «Рівненський громадський контроль» Дмитро Якимець.

Дмитро Якимець, голова ГО «Рівненський громадський контроль»:

- Мені дуже сподобалася ваша фраза, що ми маємо вкладати в мистецтво, бо це зупиняє війну. Якби ми весь цей час нашої незалежності вкладали і душу, і ресурси в патріотизм, мистецтво, я впевнений, що сьогодні б війни не було. І я вважаю, що ця книжка має стати цінністю нашого міста.

Загалом, альбом випустили тиражем 700 примірників. Перші екземпляри отримали люди, які долучилися до ініціативи його створення. Рівняни також  матимуть можливість придбати мистецьку пам’ятку і з ностальгією поринути у пейзажне минуле Рівного, яке вже ніколи не буде таким, як колись.

Схожі статті