+380673870816 +380673870816

До Рівного завітали представники Міносвіти, щоб подивитися як реалізовується проект «Інтелект України» (ВІДЕО)

Відвідали представники Міносвіти наше місто, аби подивитись як на місцях реалізовується Всеукраїнський педагогічний проект «Інтелект України». 

Вчитись можна легко та цікаво. Це довели свого часу провідні вчені з Харкова, які розробили науково-педагогічний проект «Інтелект України». У 2012 році після свого погодження Міносвіти запропонувало усім загальноосвітнім навчальним закладам на базі своїх шкіл створити спеціальні класи, де б дітей навчали за програмою проекту «Інтелект України».

Світлана Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій змісту освіти МОН:

- Треба було нову систему освіти. Не просто взяти якісь курси і змінити їх, а в першу чергу подумати над тим, що вона має працювати на особу дитини, яка приходить в перший клас, яка вже живе в третьому тисячолітті.

У Рівному цим проектом першими зацікавились у НВК №12 і вже у 2013 році відкрили три перших проектних класи початкової школи. За словами вчителів, головна відмінність «Інтелекту України» від традиційної системи освіти полягає у тому, аби розкрити ще змалечку увесь академічний потенціал дитини. 

Ірина Федорчук, вчитель початкових класів НВК №12:

- Працюючи за цим проектом, наші діти гарно читають, мають хорошу пам’ять, розвинуте мислення, а найголовніше, що ми їх вчимо любити і шанувати свій рідний край. Відчуття того, що дитина є успішною, присутнє на кожному уроці, а відповідно й інтерес до навчання у діток не зникає.

За словами заступниці міського голови Галини Кульчинської, вона особисто побувала в декількох таких класах, аби подивитися як дітей вчать за програмою проекту і від побаченого залишилась приємно враженою. 

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Ця програма передбачає інтерактивну форму навчання. Вони граючись вчаться. Також дуже важливо, що на кожному уроці кожній дитині усі хором повторюють: «Не кажи не знаю, а кажи навчуся». Тоді у дітей немає психологічного дискомфорту і страху, що вони щось не знають.

Для дітей, які вчаться за програмою проекту, розроблені навіть спеціальні підручники та зошити. Їх зміст відрізняється від звичайної шкільної програми лише іншою подачею інформації. Вже у вересні цього року у 12 навчальних закладах міста працюватиме 31 такий клас. Хоча проект і всеукраїнський, але наразі він є комерційним. Щомісяця за навчання у таких класах батьки сплачують близько 200 гривень. Проте, освітяни сподіваються, що «Інтелект України» в майбутньому стане основою нової системи освіти в нашій державі, вже не радянського, а європейського зразка. 

Схожі статті