+380673870816 +380673870816

За 5 місяців піротехніки Рівненщини знешкодили більше 180 боєприпасів (ВІДЕО)

Ця небезпечна техніка на подив не сучасна, їй понад 70 років. Радянська та німецька армії під час Другої світової воювали нею. Більше як  півстоліття артилерійські снаряди, бомби, гранати пролежали в українській землі і як виявляється, знаходяться там і досі. Більшість з них у бойовому стані. 

Рівненщина одна з тих областей, де найчастіше можна зараз зустріти небезпечні військові артефакти в землі. Про можливість підриву цих «предметів» годі й говорити. Піротехніки добре знають, якщо не пощастить, то граната чи міна може розлетітися в руках при найменшому ударі. І не важливо скільки їй років. Вибухова речовина «працює» надійно.

В обласній піротехнічній службі працює зараз 12 фахівців-піротехніків. Ці люди спеціально навчені, аби знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. На кожний бойовий виїзд вони ретельно готуються, щоб і люди не постраждали, і самим лишитися цілими в екстремальних ситуаціях. Таких, за майже два десятки  років роботи, в області не було. Піротехніки працюють у небезпечних зонах  у спеціальному обмундируванні, вага якого в середньому до 15 кілограмів. 

У «важких» спорядженнях подекуди доводиться працювати піротехнікам годинами. За рік, підрахували в рятувальній службі області, піротехніки знешкоджують  від 2 до 3 тисяч таких вибухонебезпечних предметів. Востаннє, виїжджали на виклик неподалік селища Біла Криниця.  

За словами рятувальників, ці боєприпаси реально становили небезпеку для оточуючих, адже були в бойовому стані. Тим паче, поруч знаходиться траса «Київ-Чоп».  Можливі наслідки у разі вибуху  можна тільки  уявити.  Радіус розльоту осколків до семисот метрів. 

У весняно-літій період військові артефакти можна зустріти найчастіше, відповідно і людям варто бути пильними. І навіть при спокусі помістити історичний експонат у себе вдома, слід від цього відмовитися заради ж власної безпеки. За перших 5 місяців цього року піротехніки здійснили  37 бойових виїздів, більше 180 вибухонебезпечних предметів знешкоджено. 

Схожі статті