+380673870816 +380673870816

У Рівному пікет поблизу районного суду влаштували місцеві журналісти та активісти (ВІДЕО)

Пікет поблизу районного суду влаштували місцеві журналісти та активісти. Нагадаємо, рівненський міський суддя Олександр Тимощук подав до суду на журналістку Вікторію Мамотюк та юриста Ліану Діновську. Буцімто їх матеріали та висловлювання образили честь і гідність представника Феміди. За це він вимагає компенсації у 200 тисяч гривень. Нині відбулося перше засідання суду. 

Із плакатами й смітником-люстратором прийшли на засідання суду місцеві журналісти та активісти. Кажуть, що вони таким чином висловлюють свою громадську позицію. Нагадаємо, на журналістку Вікторію Мамотюк та юриста Ліану Діновську міський суддя Олександр Тимощук подав до суду через образу честі й гідності представника Феміди. Жінки ж розповідають, що вони просто викрили корупційну схему. 

Ліана Діновська, юрист:

- У 2013 році розпочалася справа, де Гуріна Валентина Іванівна (моя довірителька) хотіла встановити право власності на житло своїх померлих родичів. Справа була розписана на суддю Тимощука. Він запропонував мені зустрітися в приміщенні суду. Він в присутності мене та працівниці суду почав озвучувати схему квартири, там, де є спадкоємці четвертої черги йдуть на міську раду, як відумерла спадщина, тому він запропонував 30% вартості квартири треба віддати на юристку міської ради, а 20% йому за позитивне рішення в суді і за те, що справа не піде до апеляційного суду для подальшого розгляду.

На таку пропозицію, розповідає пані Діновська, вона не погодилася. Натомість поділилася цією інформацією із журналістами. Вікторія Мамотюк тему підняла вже у своїх матеріалах. І дослідила історію з квартирою далі.

Віктоіря Мамотюк, журналіст:

- Є така ріелтор Богдана Євтух. Ця квартира потрапила в її руки, точніше документи. Ця Богдана не є родичкою тих людей. Вона звісно сказала, що є далекою родичкою, але довести цього не може. Був доказ у тому, що вона поставила пам’ятника тим померлим людям. Ми їздили на могилу, дивилися, немає там пам’ятника. Принаймні 2 роки тому не було. Коментарі давали правоохоронні органи, прокуратура, були кримінальні провадження, але кожного разу при зміні прокурора, кримінальне провадження, то порушується, то скасовується. З огляду на те, що судді, який подав позов на нас, брат працював у прокураторі, то зрозуміло, чого так все відбувається.

Пан Тимощук в свою чергу вважає ці журналістські розслідування та матеріали замовними, тому й подав до суду позов про захист гідності й честі. Від жінок та місцевих сайтів він вимагає компенсації у розмірі 200 тисяч гривень. Почути коментар від сторони позивача нам не вдалося. Пан Тимощук на судове засідання не з’явився і на дзвінки не відповідає.

Загалом, що справа дійшла до суду та набула такого розголосу, тішиться представниця мас-медіа Вікторія Мамотюк. Переконана, що так їм вдасться привернути ще більше увагу громадськості.

Вікторія Мамотюк, журналіст:

- Можливо ця справа набере ширшого розголосу, бо те, що робиться в місті, слід завершувати. 

На першому засіданні сторона відповідача планувала вимагати зробити відвід судді, що займається цією справою. Пояснюють чому.

Ліана Діновська, юрист:

- Близько 2 місяців тому помічник даної судді Кушнір Наталії взяв близько тисячі доларів хабара, типу для судді, зараз справа на розгляді в прокуратурі області, проводяться експертизи, даний  помічник вже звільнився з суду, він вже не є помічником. Брав ніби для неї, але прокуратура буде встановлювати чи для неї, чи для власного збагачення.

В результаті судове засідання перенесли на 5 червня. У зв’язку з тим, що пан Тимощук збільшив позивні вимоги.

Схожі статті