+380673870816 +380673870816

До Рівного завітав нардеп, лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов (ВІДЕО)

На місцях потрібно давати більше влади й основну роль тут має відігравати не політична складова, а економічна. Таку думку озвучив народний депутат України, лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов під час круглого столу на тему «Децентралізація влади в Україні: антикорупційний вимір». 

В Україні потрібно створити трирівневу структуру місцевого самоврядування та передати на місця значну частину повноважень державних органів, шляхом прийняття змін до Конституції України, - переконує  нардеп та лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов. Також він пропонує  закріпити за органами власну дохідну базу – місцеві податки та збори: 60%  - ПДФО та 10% - податку на прибуток підприємств. А ще, важливо викорінити корупційні схеми на місцевому та державному рівнях загалом.

Дмитро Добродомов, народний депутат України, лідер громадського руху «Народний контроль»:

- Зараз ми запроваджуємо антимонопольне законодавство, робимо переформатацію рахункової палати. І велике надбання, що ми все ж зробили це антикорупційне законодавство, зробили майже ідеальним, бо довелося поступитися на деяких компромісах. Але на стільки небажання тих, хто представляє нинішню владу щось змінювати, показують прості приклади. На запропонований проект бюджету було 0 гривень на діяльність антикорупційного бюро, як одного з ключових об’єктів у коаліційній угоді.

Рівненщина – це вже шоста область, де «Громадський контроль» презентує свій проект децентралізації влади,  - розповідає Дмитро Добродомов. Він містить три ключові складові.

Дмитро Добродомов, народний депутат України, лідер громадського руху «Народний контроль»:

- Це реальна дієва боротьба з корупцією, це підтримка малого й середнього бізнесу. І власне – збільшення повноважень для органів місцевого самоврядування. Тут мова йде і в ефективному використанні коштів бюджету, і контролю громадськості, щоб ці кошти не розкрадалися.

У сфері реформаторських змін прикладом для України можуть слугувати досягнення Польщі та Грузії. Остання виділилася жорсткими методами боротьби з корупцією.

Дмитро Добродомов, народний депутат України, лідер громадського руху «Народний контроль»:

- Особисто я, бачу рецепт тільки один. Цим шляхом пішла Грузія і я це ставлю в приклад. Вони замінили всіх. Ми зараз не говоримо про заміну всіх чиновників в обласній чи міській радах. От і централізація передбачає відміни інституту губернаторства  і передання повноважень на виборні посади голів виконкомів, головна функція яких – дотримання законодавства у рішеннях виконавчих органів.

Наостанок  Дмитро Добродомов закликав всі громадські організації Рівного об’єднуватися заради консолідації зусиль навколо введення нових реформ в дію та контролю за їх виконанням. Він переконаний, що нині громадянське суспільство як ніколи згуртоване, дієве й наділене потужною силою впливу на державотворчі процеси в країні. 

Схожі статті