+380673870816 +380673870816

У Рівному обговорили проблеми працевлаштування випускників вишів (ВІДЕО)

Диплом ще не гарантує вдалого працевлаштування. Адже сьогодні мало хто з роботодавців хоче брати до себе молодого спеціаліста без досвіду роботи. В результаті це призводить до того, що колишні студенти стають потенційними безробітними. Шляхи виходу з цієї ситуації під час круглого столу шукали представники обласної влади та центру зайнятості.

Виші готують молодь за популярними спеціальностями, в результаті чого останні не можуть знайти собі роботу через надмірно високу конкуренцію. Спеціалісти «офісних професій» на ринку праці вже давно не є затребуваними, на відміну від фахівців робітничих професій, - розповідає директор обласного центру зайнятості.

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

- На одну вакансію претендує 128 фахівців соціальної сфери, 77 вчителів, 66 менеджерів, 58 головних бухгалтерів, 33 вихователі, 26 медичних сестер і так далі.

Перенасичення ринку праці економістами, менеджерами, юристами та бухгалтерами, на думку представників центру зайнятості, відбувається через те, що всі виші в першу чергу рекламують саме ці спеціальності. Проте, провчившись 5 років, молода людина розуміє, що вона хоче займатись чимось іншим або ж просто зі своїм дипломом не може знайти роботу. Це призводить до щорічного збільшення кількості випускників вишів, які після здобуття освіти звертаються до служби зайнятості.

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

- Дві тисячі триста, дві тисячі чотириста, в залежності від року, це випускники, які приходять до нас після закінчення навчання. Це наче і небагато, проте, це 2400 випускників, які не можуть знайти роботу. Зараз є також така тенденція, що щороку порядку 1500 випускників шкіл, які далі на йдуть вчитись, вони приходять до нас в службу зайнятості.

А ось роботодавці розповідають, що неохоче беруть на роботу молодого випускника вишу, в першу чергу через недосконале законодавство.

Валерій Ройко, виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області:

- Двадцять років приймають і приймають нові закони в податковій задля покращення, проте, результату воно не дає. Наприклад, бере підприємець молодого спеціаліста і десь його не правильно оформить, то відразу йому штраф 30 тисяч. Так будь-який дрібний підприємець в такому випадку просто припинить свою роботу.

За статистикою, нині на Рівненщині проживає 452 тисячі працездатного населення, з них 300 тисяч  працюють на підприємствах, установах та організаціях, ще близько 20 тисяч перебувають на обліку в центрі зайнятості. Решта або ж офіційно не працевлаштовані, або просто нічим не займаються. В області лише 35% підприємств подають свої вакансії до служби зайнятості. Хоча цей показник і невеликий, проте, кращих з них представники влади та обласного центру зайнятості відзначили подяками за допомогу у працевлаштуванні молоді.  

Схожі статті