+380673870816 +380673870816

Чорнобильці Рівненщини нагадали про себе обласній та міській владі (ВІДЕО)

Напередодні 29 річниці жахливої трагедії на Чорнобильській АЕС представники спілок й організацій ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварій зібрались за круглим столом з місцевими посадовцями, аби обговорити наболілі питання.

Чорнобильців щороку стає дедалі менше. Нині на Рівненщині налічується 4183 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Ще 9 років тому їх було 6,5 тисячі. Проте, найважчий час для тих, хто не шкодуючи здоров’я зупинив розповсюдження смертельної радіації настав нині, - розповідає голова обласної організації «Союз Чорнобиль Україна» Георгій Хиля. 

Георгій Хиля, голова РОО «Союз Чорнобиль Україна»:

- Минулий і цей роки стали найважчими для чорнобильців, адже пішов просто наступ на наших людей. Почали забирати, як дехто каже пільги, проте я думаю, що це не пільги, а обов’язок держави перед людьми, які фактично врятували і Україну, і увесь світ від наслідків того страшного лиха.

Також, за словами голови Рівненської організації інвалідів «Чорнобиль» Сергія Радіонова, досі залишається не вирішеним питання рівноправного доступу чорнобильців до ліків.

Сергій Радіонов, голова Рівненської міської організації інвалідів «Чорнобиль»:

- Людям по 70 і більше років, падають в тих чергах, аби добитись ліків. Скільки ж можна про одне і  те ж говорити і нічого не робити. Одні і ті ж люди якось примудряються отримувати ліки. Треба зробити так, аби усі були на одному рівні.

Представники влади натомість заспокоюють чорнобильців, що призупинка виплат пільг викликана лише плутаниною в законодавчих актах і її вже поновлено.

Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного:

- На жаль, в нашій державі відбуваються деякі процеси, коли приймаються законодавчі акти, що суперечать Конституції, де чітко зазначено, що не можна скасовувати ті пільги, що були встановлені раніше. Я сподіваюсь, що такого далі не буде відбуватись.

Причину ж  того, що зі своїми проблемами чорнобильці опинились сам-на-сам, Михайло Кириллов вбачає у тому, що з часом про них банально стали забувати.

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Проходить рік, два, три, пять, десять, двадцять і поступово всі забувають, що сталось, хто втратив життя, а хтой здоров’я.

Не виключає Михайло Кириллов, що через декілька десятків років своє право на пільги доведеться чи не в судах відстоювати не лише чорнобильцям, але й учасникам АТО.

Схожі статті