«Рівнеоблводоканал» покращив якість води у Гощі

«Рівнеоблводоканал» покращив якість води у Гощі

У селищі Гоща послугами централізованого водопостачання користуються 4888 мешканців. Одним з найбільших споживачів води є Гощанська центральна лікарня. На даний час вода з двох свердловин №№3,6 подається на станцію знезалізнення, де проходить всі етапи очистки, а потім потрапляє до водопровідної мережі, звідки вже прямує до споживача. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

– На станції знезалізнення розташовано пять пінополістерольних фільтрів, чотири з яких уже були реконструйовані раніше і один фільтр діаметром 2700мм, потребував реконструкції. Враховуючи добову потребу у воді нормативної якості та те, що це сільська місцевість і в теплу пору року, коли є полив – споживання води суттєво збільшується, було прийнято рішення щодо реконструкції фільтра №5. Його добова продуктивність очистки води рівняється сумарній розрахунковій добовій продуктивності інших чотирьох фільтрів, – розповів директор Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» Андрій Карауш.

На основі проведених досліджень науковці Національного університету водного господарства та природокориствання запропонували і обґрунтували схему реконструкції даного фільтра. Були розроблені креслення трьох можливих варіантів його реконструкції, враховуючи попередній позитивний досвід експлуатації фільтрів з висхідним фільтраційним потоком на станції знезалізнення води смт Гоща, мінімізація капітальних та експлуатаційних затрат, наявне обладнання та площі приміщень.

Після проведення всіх робіт та промивки фільтра аналізи води показують, що вміст заліза на виході не перевищує гранично допустиму норму згідно ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимого до води питної, призначеної для споживання людиною» та складає 0,12-0,15 мг/л та за всіма мікробіологічними, органолептичними та хімічними показниками відповідає нормативним вимогам.

Переглядів: 974
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту