+380673870816 +380673870816

Рівняни поїхали на роботу на велосипедах (ВІДЕО)

День велосипедом на роботу. Акція під такою назвою відбулася сьогодні у 8 містах України, до якої  долучилося і Рівне. Любителі двоколісних зібралися зранку на майдані Незалежності, аби разом випити каву та обговорити свіжі велоновини у місті. Загалом, «День велосипедом на роботу» -  це свято, що популяризує використання двоколісного як щоденного транспорту та звертає увагу на необхідність створення відповідних умов для тих, хто обирає цей вид транспорту.  

Рівне-велосипедне. Ці велолюбителі кожного дня їздять на роботу та у справах на двоколісному транспорті. Сьогодні відповідна акція об’єднала таких людей.

Сергій Ковальчук, активіст спільноти «Велосипедне Рівне»:

- Ця акція «Весняний день - велосипедом на роботу» проходить у 8  містах України. Вона має спільну тему, адже немає куди відтягувати створення зручних умов для велосипедистів в місті. Це може бути створення окремих інфраструктурних елементів, велодоріжки, або ж просто зниження дозволеної швидкості автомобілів.

Марія вже кілька років їздить містом на своєму «залізному другові». Переконана, що велосипед це не лише зручно, а й стильно.

Марія, рівнянка:

- Це є дуже економічно вигідно. Я студентка, я можу вільно відвідувати пари, також це є стильно, я маю багато друзів, знайомих велосипедистів.

- Як хлопці, чоловіки реагують на дівчину на велосипеді? Це привабливо? 

- Так, особливо в платті. Але я не звертаю на це увагу, бо мені зручно й це естетично красиво.

На велосипедах їздять не лише студенти, а й депутати, представники мас-медійної сфери та інші. Про те, що це дійсно економічно вигідно розповідає рівненський журналіст Олександр Мельничук.

Олександр Мельничук, журналіст:

- Їжджу на роботу, бо як журналісту, мені треба багато їздити по місту. Це дуже зручно. Можна гроші зекономити й веселіше. 

Активні рівняни велосипеди не просто люблять, вони намагаються зробити й місто кращим та  більш пристосованим до двоколісного транспорту. Так, нині працюють над створенням рекреаційної зони на берегах річки Усті та Басового Кута в рамках проекту «Зелена стежка».

Юрій, рівнянин:

- Суть її в тому, щоб жителі міста об’єдналися для створення рекреаційної зони. Зараз створено пантрек, ще там треба продовжити, щоб вистачило місця.

Питання облаштування велоінфраструктури в місті теж поступово вирішується, - кажуть активісти.

Сергій Ковальчук, активіст спільноти «Велосипедне Рівне»:

- Якщо в минулому році по програмі розвитку велоінфраструктури було зроблено дослідження інтенсивності транспорту, то в цьому році вже передбачено розробку велошляхів міста. Ця карта буде основою, тому під час ремонту доріг вже буде передбачатися крім проїжджої частини й елемент велошляху.

Велолюбителі додають, що місту нині бракує якісних велопарковок, а ще толерантних водіїв на дорогах, які з повагою ставляться до інших учасників руху. Проте, навіть і ці недоліки не заважають їм  їздити на велосипедах постійно, адже чотири колеса возять тіло, а два - душу, - переконують велосипедисти.

Схожі статті