+380673870816 +380673870816

У Рівному понад рік простоює сміттєпереробне підприємство, яке з відходів виготовляло альтернативне паливо (ВІДЕО)

Унікальний завод став пам'ятником. У Рівному вже понад рік простоює єдине в Україні сміттєпереробне підприємство, яке з відходів виготовляло альтернативне паливо. Все через суперечливі закони, які не лише відлякали інвестора, а й погіршують екологічне становище в місті.  

Понад 300 тонн відходів з Рівного щодня вивозять на це сміттєзвалище. Нині воно майже переповнене, а завод, який переробляв 60%  нечистот, понад рік не працює. Сортувальна лінія стоїть, у цеху замість 40 працівників гуляють бродячі пси. Керівник виробництва Микола Горбачук розповідає, що за годину вони мали переробляти до 20 тонн сміття. Нині лише раз у тиждень сортують сміття, зібране роздільним способом.

Микола Горбачук, начальник виробництва:

- Те, що можна продати, продаємо чи складуємо, а що залишається і може горіти — пресуємо та робимо заготовки під альтернативне паливо. Його в даний момент не виробляємо.

Завод попрацював лише півроку. Тоді щодня давав до 60 тонн альтернативного палива. Став першим і єдиним в Україні підприємством, яке виділяло його з непотребу. Ці брикети спалювали на місцевому цементному заводі. У проект німецькі інвестори вклали 7,5 мільйона євро, але його в грудні 2013 заморозили через законодавчу колізію. Нардепи попереднього скликання прийняли два суперечливі закони: один вимагає ліцензію на переробку сміття, інший - ні. 

Володимир Хомко,  міський голова Рівного:

- Завод стоїть як пам'ятник, німецький інвестор пішов. Завод зупинився, цементний завод стоїть. А ми скидаємо сміття на переповнене сміттєзвалище. Повний абсурд. Це підриває авторитет не лише Рівного, а й України вцілому. Це знають в Німеччині, яка сталася колізія, бо коли почали будувати, бо законодавство дозволяло експлуатувати без ліцензії. 

Через зупинку заводу загострилася екологічна ситуація, адже він мав переробляти до 90% непотребу. Останні півроку на сміттєзвалищі постійно спалахують пожежі. А хмари диму накривають житлові будинки.

Святослав Євтушенко, представник інвестора:

- Маємо сміттєзвалювальний полігон, який час від часу горить. Причому те, що зараз це просто тліє. Часом загорається досить потужно. Він перенакопичений. І один з найнебезпечніших, бо знаходиться занадто близько біля Рівного, лише у  1,5 км до забудови. 

Різати на метал завод інвестори не планують. Чекають, поки народні депутати внесуть поправки, які дозволять йому знову працювати. Для цього до парламенту та уряду направили понад 40 тисяч підписів жителів Рівного, які підтримують запуск унікального підприємства. 

Схожі статті