+380673870816 +380673870816

Презентували книги про реабілітованих мешканців Рівненщини

Більше 10 тисяч бібліографічних довідок осіб, які зазнали політичних репресій, а згодом були реабілітовані. Таку кількість імен мешканців Рівненщини містять третя, четверта та п’ята книги «Реабілітовані історією. Рівненська область». Видання презентували в обласній науковій універсальній бібліотеці. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

«Починаючи з третього тому, у книзі містяться біографії людей, які зазнали політичних репресій і були реабілітовані відповідно до законодавства України, - розповів Андрій Жив’юк. - Зокрема, тут є інформація про людину – коли засудили, у чому звинуватили, коли реабілітували і яка її подальша доля. Також вказано адресу архіву та номер справи. Це зробили для того, аби родичі могли звернутися туди і мали можливість попрацювати із цією справою».

За його словами, робота над проектом достатньо клопітка та тривала. Працівники науково-редакційної групи працюють в архівах, розсекречують документи, шукають нові імена.

[[textbanner]]

Крім анотованих довідок у книгах вміщено статті, низку документів про суцільну колективізацію та зселення хуторів на Рівненщині, що призвело до їх повного знищення. Також у виданнях вміщені спогади жертв репресій. До того ж в останніх томах можна знайти більш як шістсот польських імен.

«Багато років після другої світової війни не можна було досліджувати комуністичні злочини. Завдяки «Реабілітованим історією» ми можемо краще нашу історію», - зазначив Віце-консул Республіки Польщі у Луцьку Кшиштоф Васілевсі, котрий був присутній на презентації.

«Ці книги – це наша пам’ять. Кожного дня ми повинні пам’ятати про тих людей, про те, що з ними зробила тоталітарна держава. І те, що відбувається на Сході країни – це результат забуття історії, трагічних подій, які відбулися у минулому столітті. Потрібно докласти багато зусиль, щоб знати імена усіх осіб, хто був переслідуваний тоталітарним режимом», - зазначив заступник голови ОДА Олександр Савчук.

Схожі статті