+380673870816 +380673870816

Громадська рада завітала на Рівненський льонокомбінат (ВІДЕО)

Громадська рада в рамках виїзного засідання завітала на Рівненський льонокомбінат. Там активісти на власні очі побачили, яких висот може досягти виробниче підприємство за правильного господарювання. Отриманий досвід  для учасників Громадської ради особливо цінний, адже ключовим питанням нинішнього засідання стала проблема кризових підприємств області, зокрема ливарного та радіозаводу. 

Не на словах, а у справах. Представникам Громадської ради при Рівненській облдержадміністрації продемонстрували як нині працює Рівненський льонокомбінат. Громадські активісти завітали  до цехів з обробки, фарбування та сушіння тканини, а також  побачили як відбувається швейне виробництво.  

Микола Панащук, голова бюджетного комітету ГР при Рівненській ОДА:

- Мене вразила різниця від того, що було. Я знав, що «Льонокомбінат» розвивається, але ж ті об’єми, крок вперед, новації – це мене вразило.

Продемонстрував власник «Льонокомбінату» громадськості й протирадіаційне укриття текстильного підприємства. Воно розраховане на тисячу осіб і нині його поступово приводять до ладу. Проте, не все так просто. Потрібної документації «Льонокомбінат» так і не може отримати.   

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Деякі політичні сили використовують бомбосховища, ніби вони належать мені і я там маю перебувати. Сьогодні всі побачили, що ці бомбосховища не можна використовувати за іншим призначенням. Це призначення, щоб люди могли у випадку надзвичайної ситуації використовувати їх. Вся ця інформаційна війна зводиться до того, щоб не дати можливості їх нам відремонтувати та використовувати за призначенням.

Так, під час засідання Громадської ради активісти хотіли почути у спеціалістів скільки ж у Рівному є таких захисних споруд та в якому вони стані перебувають.

Віталій Демидов, заступник начальника відділу управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської ОДА:

- За станом утримання їх ніхто не дивився, тому лише зараз почали їх перевіряти.

- Тобто немає. 

- Є. Чого немає ?

- Скажіть адресу і ми підемо. Немає. Все. Дякую.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Сьогодні задали питання, куди можна сховатися, в яке бомбосховище, де є пайок та який пайок? От зараз запитайте в людини куди бігти? Я впевнений, що вона не знає, де бомбосховище знаходиться. Зате є в нас управління - це в області, а в місті є, де 13 чоловік працює і бюджет заробітної плати 500 тисяч в рік. А на моє прохання дати технічну документацію - жодної відповіді.

Окрім  питань пов’язаних  із бомбосховищами, розглянули на Громадській раді й проблеми збиткових підприємств Рівненщини. 

Ігор Тимошенко, директор департаменту екологічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА:

- Є цілий ряд підприємств, які потребують втручання громадськості. Це питання радіотехнічного заводу. Цілий ряд судових справ, які тягнуться роками. Це питання Рівненського ливарного заводу, який вже кілька років стоїть і має перспективи в разі його запуску. Також торкалися  питання Рівненського авторемзаводу.

Вражені побаченим на Рівненському льонокомбінаті, тепер учасники Громадської ради  міркуватимуть, як застосувати цей успішний досвід відродження гіганта на інших зруйнованих підприємствах області. Зокрема, на ливарному та радіозаводі. Також учасники Громадської ради при ОДА підписали меморандум про співпрацю з «Громадянським рухом» Льонокомбінат», домовившись спільно працювати над вирішенням соціально-економічних проблем області, які потребують втручання громади.  

Схожі статті