У Рівному відкрили меморіальну дошку художнику Анатолію Мартиненку (ВІДЕО)

У Рівному відкрили меморіальну дошку художнику Анатолію Мартиненку (ВІДЕО)

У Рівному  урочисто відкрили меморіальну дошку-барельєф, присвячену художнику, викладачу, директору дитячої художньої школи Анатолію Мартиненку. Сьогодні йому могло б виповнитися 75. 

Він понад сорок років пропрацював на посаді директора Рівненської дитячої художньої школи. Усе доросле життя віддав своїй роботі та навчив не одну сотню рівненських художників азам малювання. Й попри педагогічну діяльність встигав створювати пейзажні шедеври. Відомому рівненському художнику Анатолію Мартиненку сьогодні могло б виповнитися 75.  Про плідну роботу батька та покликання бути митцем сьогодні розповідає його син і послідовник.

Артур Мартиненко,  директор Рівненської дитячої художньої школи:

- Він багато вклав свого таланту в популяризацію міста, було багато створено ескізів для скульптур, звіти творчі, скульптури у гідропарку, парку Шевченка.

На честь Анатолія Мартиненка у художній  школі, в яку він вкладав усі свої зусилля, відкрили меморіальну дошку. Барельєф виготовив його учень, скульптор Олександр Мельничук. Сьогодні чимало його послідовників згадують про свого наставника з теплотою та вдячністю. 

Ігор Філик, учень Анатолія Мартиненка:

- Завжди було так: пройдеш повз його вікно, постукаєш, зайдеш до нього та побачиш щось нове. Він спеціально перейшов у маленьку майстерню, щоб звільнити під клас більшу майстерню. Це теж його характеризує.

Роботи Анатолія Мартиненка має у своїй колекції й міський голова Володимир Хомко. Він пригадує, що чимало творчих ініціатив у місті було реалізовано саме згідно задумів цього художника.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Як людина, як керівник школи, який виховав плеяду художників, то безумовно, що його вклад в культуру величезний. Смерть була трагічна, передчасна. Шкода, що так сталося, але й ми прикладаємо зусиль, щоб про нього пам’ятали. 

Вже минув понад рік як Анатолія Мартиненка немає серед нас. Проте, по собі відомий рівненський художник лишив чимало, переконані учні. І це не лише прекрасні живописні картини, а й ціле покоління майстрів, що пройшли його школу.

Переглядів: 1494
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту