+380673870816 +380673870816

У Рівному журналісти краю разом з представниками НСЖУ обговорили питання медіа-реформування в Україні (ВІДЕО)

Як працювати в умовах інформаційної війни? Яка доля чекає на комунальні газети та коли проведуть реформи у медіа-сфері? Ці та інші питання обговорили у Рівному журналісти краю спільно з представниками НСЖУ. 

Декілька десятків журналістів із різних куточків Рівненщини під одним дахом. Зібралися, аби спільно із представниками Національної спілки журналістів України обговорити актуальні проблеми в інформаційному середовищі, серед яких і питання медіа-реформування в Україні.

Сергій Томіленко, перший секретар НСЖУ:

- Прийнятий закон про суспільне мовлення, який доволі дражливий і викликає багато нарікань і відповідно є й багато питань щодо захисту прав журналістів. Так само дражлива тема реформування комунальних газет.

Комунальні газети нині ледве зводять кінці з кінцями. Дорожчає папір, поліграфія. Тому за долю окремих видань нині дуже переживає Дмитро Тарасюк - голова обласної організації НСЖУ.

Дмитро Тарасюк, голова Рівненської  обласної організації НСЖУ:

- Мене хвилює ситуація в Костополі, де самі ж колеги не захотіли боротися і  здали приміщення редакції, загальна площа якої була 230 кв. м. Переїхали в приміщення РДА і фінансування ніякого. Хвилює ситуація в Дубно, де половина депутатів взялися за комунальну газету «Замок».

Обговорили на пленумі й питання діяльності журналістів в умовах війни. Сергій Томіленко каже, що потрібно змінювати редакційну політику і не сіяти відчай серед людей. 

Сергій Томіленко, перший секретар НСЖУ:

- Коли ми говоримо про інформаційні війни, то ми не повинні  вестися на провокативні речі, щоб російську пропаганду побороли українською пропагандою. Ми не поборемо брехню брехнею, лише правдою.

Дають відсіч російським окупантам на інформаційному фронті і рівненські журналісти. Прес-офіцер управління Оперативного командування «Північ» Віктор Шубец каже, що Рівненщина чи не єдиний регіон, де військові тісно співпрацюють із представниками мас-медіа. Нині навіть під їх захистом на передовій працює одна із знімальних груп. 

Віктор Шубец, прес-офіцер ОК «Північ»:

- Вони працюють на лінії зіткнення під час бойових дій, під час обстрілів. Мають можливість подивитися на умови проживання військовослужбовців, складність виконання тих чи інших військових обов’язків на лінії вогню.

Журналістів, які працюють на передовій разом із військовослужбовцями, повністю забезпечують всіма необхідними засобами захисту. Тих, хто на Схід вирішує їхати самотужки, на жаль, ні.  

Схожі статті