+380673870816 +380673870816

В Острозькій академії говорили про інформаційні війни (ВІДЕО)

Прямі трансляції з революційних подій, поява громадського телебачення та  війна в прямому ефірі. Україна нині живе в новому комунікаційному просторі. То ж інформаційну ситуацію в нашій державі  та тенденції альтернативного розвитку засобів масової комунікації обговорили молоді вчені під час науково-практичної конференції в Острозькій академії.  

Ми живемо в час передових технологій, коли війни точаться не лише на фронті, а в мас-медійному середовищі. Коли головна ціль завойовників - ваша свідомість, думка, позиція. Сучасну інформаційну ситуацію обговорили молоді вчені з усієї України, аби визначити тенденції розвитку мас-медіа. 

Антон Шинкарук, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності НУ «Острозька академія»:

- Всі речі технічні, вони були вперше використані в Україні. Це і прямі трансляції з мітингів, це й поєднання телебачення та  Інтернету. Активне використання мобільних технологій на війні. І російські, і українські журналісти з подивом бачать те, що війна зараз відбувається в прямому ефірі, коли під час бойових дій використовуються соціальні медіа.

Активне протистояння, психологічний тиск тепер здійснюються за допомогою новітніх форм боротьби. Інформаційні війни ХХІ століття  вирізняються своєю  небезпекою та потужними можливостями пропаганди, - розповідають учасники конференції. То ж Україні потрібно активізувати свій потенціал.

Віталія Москальчук, студентка спеціальності  «Документознавство та інформаційна діяльність»  НУ «Острозька академія»:

- Нам потрібно в інформаційній сфері продумати чітку програму й вести чітку політику. І якщо говорити саме про мережоцентричні війни, то це заключається в нових формах зброї. Асиметричні форми зброї, тобто коли є якість передачі інформації, коли боєць на полі бою може приймати рішення за допомогою синхронізації, яка надається. Тобто швидкість передачі інформації на полі бою зростає і тоді ефективність операції зростає.

У вир бурхливої пропаганди Росія затягує й Україну, - переконана опозиційна журналістка з Москви Вікторія Івлєва. Нині вона на волонтерських засадах допомагає нашій державі й  відкрито виступає  проти війни в будь-яких проявах.

Вікторія Івлєва, журналіст:

- Я взагалі дуже погано оцінюю ситуацію війни. Мені, здається, що війна – це найогидніше, що є. Й неважливо, який це фронт – пера, ручки й фотокамери. Це все одно те, що вбиває. Мені здається, мова дана людині не для того, щоб вбивати когось, а для того, щоб любити.

Журналіст  будь-якої національності не повинен забувати про елементарні речі,- розповідає Вікторія Івлєва.

Вікторія Івлєва, журналіст:

- З’являється кількість журналістів, абсолютно втративши професійні якості  й людський лик. Я думаю, що для журналіста, особливо в такій ситуації, дуже важливо бути людиною. Я  просто пам’ятаю те, чого в дитинстві вчила мама, наприклад, не брехати.

Загалом, в рамках науково-практичної конференції учасники прагнуть розробити практичні поради для Міністерства інформаційної політики. 

Олена Шершньова, заступник завідувача кафедри документознавства та інформаційної діяльності НУ «Острозька академія»:

- В нас вже є такий кістяк, певні практичні рекомендації з організаційної роботи, досить потужний проект, який започаткували  «інформаційні війська в Україні». Маємо деякі практичні рекомендації. Ми сподіваємося, що наші пропозиції візьмуть до уваги.

Застосовувати методи, щоб не нападати, а захищати нашу державу, радять фахівці. Й врешті важливо боротися за правду, а не за спотворену реальність  заради «зомбування». 

Схожі статті