+380673870816 +380673870816

До Рівного з’їхались юні екологи з усієї України (ВІДЕО)

Завітали юні екологи до нашого міста на урочисте закриття та нагородження переможців Всеукраїнської олімпіади з екології, яка проводилась серед учнів 10 та 11 класів. 

Фінал Всеукраїнської екологічної олімпіади серед учнівської молоді Рівне приймає вперше. За словами головного освітянина краю Григорія Таргонського, цьогоріч школярі Рівненщини гідно представили нашу область на загальнодержавному рівні. 

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- З двох учасників маємо два призові місця. 10 клас перше місце і 11 клас третє місце. Це дуже гарний показник, адже маємо 100 % результат.

Екологічна олімпіада відбувається в кілька турів. Спочатку на першому, теоретичному, учні демонструють знання екології, відповідаючи на тестові завдання або вирішуючи задачі. Основну ж частину олімпіади складає захист власного проекту, який традиційно проводиться у формі стендової сесії і у формі усної доповіді. Десятикласник Юрій презентував своє дослідження засобів захисту капусти від шкідників.

Юрій Мосійчук, учень 10-го класу Новоукраїнської ЗОШ:

- Ми вирощували капусту і боролись з її шкідниками. Ми використовували хімічні і біологічні препарати. В наших дослідженнях біологічні препарати виявили кращу дію у порівнянні з хімічними. Ми боролись з білоном капустяним, адже саме він завдає до 50% втрат врожаю на нашій території.

А ось Роман з Донеччини пригадує, що у фіналі не було якоїсь сильної боротьби між конкурентами, усі учасники зосереджували свої сили на проходженні завдань.

Роман Трохимчук, учасник олімпіади з Донецької області:

- Було важко для усіх пройти дві групи тестів за 45 хвилин. Ніхто не зміг вдумливо відповідати на запитання. Важко було і на захисті. Адже були різні члени журі, з різними спеціалізаціями. Але з іншого боку, через це було цікаво на питання відповідати.

Як розповідає голова журі, щороку зростає рівень знань учасників. А на основі деяких їх наукових робіт, цілком можна впроваджувати нові розробки в екологічні технології.  

Володимир Безруков, голова журі:

- Деякі діти роблять свої проекти навіть протягом п’яти років. Вони починають чи не з дитячого садочка працювати над проблемою, що їх цікавить. Вони мають відповідні успіхи, щороку набираючи нові данні. Там вже маленькі дисертації є.

За результатами олімпіади автори двох чи трьох кращих проектів візьмуть участь у Міжнародній екологічній олімпіаді, що проходитиме в Індонезії. Також, журі рекомендуватиме учасників олімпіади до участі в інших міжнародних конкурсах екологічного спрямування.

Схожі статті