+380673870816 +380673870816

Унікальний празький «Кобзар» перевидали у Рівному (ВІДЕО)

Унікальний празький «Кобзар» вперше перевидали. Зробили це у Рівному. Книгу презентували  і громаді. От тільки поставити її собі на полицю навряд чи комусь вдасться. Адже тираж видання невеликий – лише 300 примірників. 

У МЕГУ презентували перевидання празького «Кобзаря». За сто з лишком років його передруковують вперше. Примірників стародавньої книги у світі вже практично не залишилося. В Україні такий «Кобзар» є  лише у Черкаському музеї. Це видання унікальне, - запевняють знавці. 

Лілія Овдійчук, заступник декана історико-філологічного факультету МЕГУ:

- В Празі, коли було здійснено це видання, то воно практично зірвало європейський світ. Шевченка знали лише з окремих поезій. А це вийшов двохтомник. Перший том якого був цензурований, а до другого увійшли твори, які не були цензуровані російською цензурою і були просто заборонені. 

Ідея перевидати празький «Кобзар» належить Михайлу Борейку. Шевченкове слово з ним із дитинства, тому він робить усе, аби воно не вмирало. Зокрема перевидає і рідкісні видання.

Михайло Борейко, член ради ГО «Міська Просвіта ім. Тараса Шевченка»:

- Перший ми видали в 1998 році «Кобзар» з поясненнями Василя Симовича. Це унікальне видання, це «Козар» з величезною кількість приміток. До 190-річчя Шевченка ми видали «Кобзар»  упорядкований Василем Доманицьким.

Празький же «Кобзар» перевидали до 201-річниці з дня народження українського генія. Зробили це практично за кошт благодійників. Щоправда, тираж невеликий, лише 300 примірників. 

Михайло Борейко, член ради ГО «Міська Просвіта ім. Тараса Шевченка»:

- Багато зусиль потрібно було, аби його перевидати. Великі кошти потрібні були, десь близько 42 тисяч. Половину коштів ми зібрали через благодійників, половину коштів дало управління культури.

У вільному продажі празького «Кобзаря» не буде. Книги обіцяють подарувати музеям, бібліотекам та університетам. Кілька примірників залишиться і у Рівному. 

Схожі статті