+380673870816 +380673870816

Депутати Рівненської облради визнали Росію агресором (ВІДЕО)

Депутати Рівненської облради офіційно визнали Росію агресором, а ще під час сесійного засідання ухвалили звернення про припинення реалізації товарів, робіт та послуг нашої агресивної сусідки. 

Обласна рада підтримала постанову Верховної Ради й теж визнала Росію агресором. За проголосували 57 депутатів. А ще обранці ухвалили звернення  про припинення реалізації товарів, робіт та послуг цієї країни. Це рішення радше прохання, адже заборонити торгівлю депутати повноважень не мають. 

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Якщо брати юридично, то ми  прийняли його грамотно. Ми звертаємося до підприємців, бо є в нас така проблема, якщо це російський товар, то його треба замінити українським і цим ми піднімемо виробництво, навіщо нам реально брати російський товар і підвищувати їм прибутки.

Прийняли депутати й зміни до обласного бюджету на 2015 рік. Виділили понад 10 мільйонів на погашення кредиторської заборгованості, профінансували місцеві програми, а також подбали про родини загиблих представників Небесної Сотні. 

Лідія Біляк, директор департаменту фінансів Рівненської ОДА:

- Це 5 діток, які не одержують з держави пенсії. Було прийнято рішення надати таку компенсацію. Це донька загиблого Арутюняна та 4 дітей загиблого Опанасюка, таку допомогу разову. Це 949 гривень в місяць на одну дитину.

Завітали на сесію й представники ініціативної групи «Золота підкова». Люди досі не можуть отримати свої придбані у 2006-2008 роках квартири, тому звинувачують у бездіяльності місцеву владу. 

Алла Познякова, керівник ініціативної групи «Золота підкова»:

- За 2014 рік ми неодноразово зверталися до пана Хомка, вимагаючи запросити до міста керівників банку «Київ», щоб замінити недобросовісного замовника. За два роки не добудували  жодного під’їзду. Але пан Хомко на обманутих владою людей увагу не звертає. Бо схема ця дає можливість легкої наживи.

За очільника міста заступилися інші депутати, проте, болючого питання це не вирішує.

Роман Василишин, депутат обласної ради:

- У 2006, коли почали займатися цим будівництвом, Хомка ще не було. Напевно його вина є, але розберіться, щоб не було такого, що один Хомко винний в цій справі.

В свою чергу  голова обласної ради дав доручення, аби цією справою зайнялася прокуратура. Чимало обговорень викликало клопотання щодо  порядку поділу лісів Рівненщини. Так, на минулих сесійних засіданнях було створене обласне комунальне підприємство, яке готове взяти відповідальність за наші ліси та вирішувати їх проблеми на місці.

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Одні говорять, що є два варіанти вирішення проблеми: держава не ефективний власник і треба все передавати на місця.  Держава не знає, що в неї робиться в Рівненській області, тому питання треба довивчити.

Питання про резонансні кадрові призначення на сесії не розглядали. Попередньо депутати вирішили їх зняти з порядку денного та провести громадські обговорення, аби рішення приймати зважено та прозоро. 

Схожі статті