+380673870816 +380673870816

Екстрені служби Рівненщини відпрацювали спільні дії щодо ліквідації аварії з небезпечними хімічними речовинами (ВІДЕО)

Навчання рятувальників. Алгоритм взаємодії усіх екстрених служб області у разі ураження людей небезпечними хімічними речовинами шукали сьогодні на території аварійно-рятувального загону обласного управління ДСНС. Участь у тренуваннях взяли також медики та працівники санепідемстанції. 

В аварію потрапила автівка, яка перевозила небезпечні хімічні речовини. В результаті хімія потрапила в повітря. Є і двоє постраждалих - водій та експедитор. За викликом на місце одна за одною прибувають пожежна машина та карети швидкої допомоги. Таку легенду придумали собі рятувальники для навчань.

Олександр Мохрик, заступник начальника управління ГУ ДСНС України у Рівненській області:

- Були залучені підрозділи рятувальної служби, медицини катастроф і Держепідемслужба. 

Зону ймовірного ураження хімікатами рятувальники накривають водяною хмарою, аби уникнути подальшого розповсюдження небезпечних речовин.

Олександр Мохрик, заступник начальника управління ГУ ДСНС України у Рівненській області:

- Нам була легенда, що вітер північно-західний і відповідно, щоб далі не було поширення небезпечних речовин, рятувальники використовували водяну хмару, аби далі речовина не розповсюджувалася.

Далі надають допомогу постраждалим. За легендою, водій автівки, яка потрапила в аварію, без свідомості, експедитор при тямі, втім  стан важкий. 

Олег Ушкевич, заступник головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги:

- В нього є ураження шкіри бокової поверхні плеча та шиї, там є жовтого кольору опікова поверхня. Другий експедитор лежить у свідомості та має деформацію середньої третини правого стегна. 

Рятувальники заходять у зону ураження хімікатами у спеціальному захисному вбранні. Перевіряють чи подають ознаки життя постраждалі, далі на ношах виносять їх у більш безпечну зону, де проводять знезараження одягу та шкіри. 

Олег Ушкевич, заступник головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги:

- Знімається забруднений одяг, проводиться деконтамінація, далі переносять в чисту зону  і передають медичним працівникам і медичні працівники вже надають медичну допомогу, яка полягає у висушенні шкірних покривів, накриття термопокривалом, далі їх перекладають на транспортувальну дошку, накладають шийний комірець.

Далі медики надають допомогу відповідно до пошкоджень. Постраждалих транспортують до лікарні. Тим часом, у зоні ураження працівники санепідемстанції беруть проби ґрунту, аби встановити походження хімічної речовини. Загалом, тим як пройшли навчання задоволенні і рятувальники, і медики. Останні кажуть, що на такому рівні вони проходили років 15 тому.

Схожі статті