+380673870816 +380673870816

Представники «Кредитного Майдану» зустрілися з нардепами від Рівненщини (ВІДЕО)

Гривня вже другий тиждень поспіль нестримно падає та встановлює нові й нові антирекорди. Сьогодні долар на Міжбанку скочив до 33 гривень. А на «чорному» ринку взагалі за нього просять 40. Як із таким курсом виплачувати кредит, - валютні позичальники не знають. Нині, аби знайти підтримки, представники «Кредитного Майдану» зустрілися із рівненськими нардепами. Але від них почули лише одне, що їм намагатимуться допомогти, але як це зробити, ніхто не знає. 

Брали кредит, коли курс долара був п’ять з половиною гривень, нині змушені віддавати, коли за нього просять в шість разів більше. Робити це не сила, бідкаються позичальники. Сьогодні загальна заборгованість українців складає 6 мільярдів доларів, з яких половина -  за іпотечні кредити. За словами голови облради Михайла Кириллова, одна з проблем полягає у тому, що 80% банків в Україні належать росіянам і вони відмовляються поступитися своїм  позичальникам. 

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Українці стали заручниками російських банків. Скажу зі свого боку, що я знайомий із цією ситуацією. Я коли сам займався бізнесом, то дуже важко знайти порозуміння із російськими банками. Якщо говорити про європейські банки, то там є розуміння. Європа колись проблему із кредитами подолала, а російські банки не хочуть. Проблема в тому, що банк не хоче домовлятися з позичальником.

Банки ж із європейським капіталом розуміють своїх позичальників та йдуть їм на зустріч, каже нардеп від Рівненщини Вадим Сидорчук. Він і сам має валютний кредит, тому розуміє, як нині скрутно виплачувати заборгованість. 

Вадим Сидорчук, народний депутат України:

- «Райфайзен банк Аваль»  перераховував курс долара для своїх позичальників. Два тижні тому, коли курс був за 20, він рахував по 11, тиждень тому курс – 15 гривень за долар. Сьогодні теж. Ставка 17%. «ПриватБанк» бере 23% депозит, ставка на кредит 17% у гривні. Це більш-менш адекватна позиція.

Нині потрібно на законодавчому рівні домовитися із банками – в один голос стверджують присутні на зустрічі із представниками «Кредитного Майдану» народні обранці від Рівненщини. Окрім того, кажуть, важливо стабілізувати гривню. Не можна дозволити за борги забирати у позичальників майно. 

Сергій Євтушок, народний депутат України:

- Два моменти ключових на яких я хотів би зупинитися. Це закон, який заветований Президентом. Ми будемо намагатися долати вето. Друге, це закон, який ми не змогли розглянути, це коли нормативно-правові акти забороняють виселення з квартир  поки тимчасово не діє закон і суди приймають такі рішення.

Пробачити заборгованості кредитних позичальників люди не просять. Кажуть, що готові платити, аби тільки курс долара не був захмарним. Нині  вони підготували на розгляд народних обранців законопроект  «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню». Над ним працювали три місяці.

Євген Жуков, голова РОГО «Кредитний Майдан»: 

- Цей законопроект просто фіксує ті розходи, які були до девальвації національної валюти, тобто на рівні, коли доходи валютних позичальників були такими ж. Тобто він не допомагає, але і не погіршує ситуацію в порівнянні з 1 січня 2014 року.

Захмарна вартість американської валюти сьогодні змусила українців пікетувати Нацбанк. Невдоволені позичальники підвезли під будівлю шини та пообіцяли поставити намети, щоб залишитися під НБУ на ніч. Люди вимагають стабілізувати гривню і звільнити з посади Валерію Гонтарєву. Планують влаштувати мітинг і представники рівненського «Кредитного Майдану». Щоправда, не в столиці, а на місці. 

Схожі статті