Вогонь «Градів» накрив рівненський полігон (ВІДЕО)

Вогонь «Градів» накрив рівненський полігон (ВІДЕО)

Лунали постріли із танків та гармат. Вогонь «Градів» накрив рівненський полігон. Сьогодні військовослужбовці пройшли бойові навчання. Постріляти нагоду мали і нещодавно мобілізовані. 

Це протитанкова гармата «Рапіра». Стріляє вона на відстань 2,5 кілометри. Для Юрія «Рапіра» вірна бойова подруга. На Сході вона не раз рятувала його життя. Чоловік побував у Іловайському котлі.

Юрій, військовослужбовець:

- Рятувала нас, 2 рази рятувала. Колона йшла російської техніки. Перший раз 24 числа з Амросіївки. Ми їх накрили біля одного села, а потім ми вступили під Новопіллям, там теж через кілька днів накрила три машини.

Нині Юрій повернувся на рівненський полігон, аби знову пройти бойові  навчання. Каже, що стріляти із «Рапіри» не складно. Навчитися реально за два тижні.

Юрій, військовослужбовець:

- Та, то швидко. Ми колись самі думали, що то довго, але два тижні вистачить з головою. А там на Сході,  під час бойових дій, швидко навчишся. Головне, щоб колектив не розбивали і щоб він був спрацьований, тоді навіть не потрібно говорити нічого.

А це вже вправляються у влучності із танку курсанти Львівської академії сухопутних військ. На рівненському полігоні вони теж проходять навчання. Віталію лише 19, але танк він вже знає на відмінно. 

Віталій, курсант:

- Сьогодні поставили перед екіпажем завдання знищити мішень. Я виконував роль навідника гармати. Ми впоралися із завданням і ціль була знищена.

Накрив рівненський полігон і вогонь «Градів». Тих самих, із яких сепаратисти завдали найбільших руйнувань населенню Донбасу та його інфраструктурі.

Петро Василюк, представник управління бою та підготовки ОК «Північ»:

- Дальність стрільби від 5 до 20 кілометрів. Дуже ефективна. Батарея БМ-21 накриває площу 20 гектарів, 500 на 400 метрів. Якщо взяти, то стандартний опорний пункт повністю накривається залпом однієї батареї.

Навчання на рівненському полігоні мають пройти понад три тисячі військовослужбовців. Набоїв для них не шкодуватимуть. Без підготовки на передову нікого не відправлять. 

Петро Василюк, представник управління бою та підготовки ОК «Північ»:

- Патронів ніхто не шкодує. Наша головна мета - навчити військовозобов’язаних повністю володіти тими зразками озброєння, які є. Ніякі там 5-10 патронів немає. Не вірте цьому. Ми їх вчимо до тих пір, поки вони нормально не навчаться. Крім вогневої підготовки є і тактична та розвідувальна підготовки, тобто за всіма напрямками підготовка спрямована і проводиться.

Володимир лише декілька днів як прибув на полігон. Родом він зі столиці. Автомат у руках вже тримав та стріляти із артилерійської зброї ще не довелося. Вірить, що усе попереду.

Володимир, мобілізований:

- Кидали гранати, бігали по полігону, дивилися як танки стріляють. Ось зараз очікуємо, аби отримати боєприпаси для автомата «Калашникова». Будемо йти стріляти зі зброї. Навчають нас нормально. Кожного дня підйом о пів на шосту ранку і відбій о 22, як потрібно. Миємося, бриємося, годують добре.

На полігоні Володимир пробуде від 30 до 45 днів. Далі відправиться для проходження бойового злагодження у свою військову частину і лише потім на Схід, звісно, якщо ще буде така потреба. Нині хлопці свято вірять у мир. 

Переглядів: 2255
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту