+380673870816 +380673870816

Рятувальники мають перевірити усі захисні споруди на Рівненщині (ВІДЕО)

Сподіваємось на краще, проте, готуємось до гіршого. Нині у Донецькій та Лучанській областях оголошено надзвичайний стан, на решті території України - режим підвищеної готовності. 

Через введення в Україні режиму підвищеної готовності до будь-якої надзвичайної ситуації на Рівненщині створили Оперативний штаб, до якого увійшли як представники влади, так і керівники усіх силових структур та аварійно-рятувальних служб. 

Ігор Михальчук, заступник начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області:

- В режим підвищеної готовності входять узгодження планів реагування на потенційно небезпечних об’єктах, які найбільше уразливі у разі різного роду ситуацій. Також уточнення переліку захисних споруд і перевірки їх стану.

Наразі рятувальники мають впродовж лютого-березня перевірити усі захисні споруди на території Рівненщини. Певна частина з яких нині опинилась у приватній власності, проте, за словами фахівців, ще не було випадків, щоб власник не пускав їх до бомбосховища.

Олег Панюк, заступник начальника Головного управління з державного нагляду та контролю ГУ ДСНС України в Рівненській області:

- Суб’єкти господарювання, на балансі яких перебувають ці споруди, стали на сьогоднішній день нам партнерами. Адже щось приховувати, не допускати до перевірок, це може викликати лише негатив, якщо, не дай Боже, справді станеться надзвичайна ситуація. Ми маємо побачити споруду і маємо скласти відповідний комплексний акт.

На Рівненщині є чи не рекордна кількість захисних споруд в порівнянні з іншими областями. Так, в кожному райцентрі та місті знаходиться від 50 до 130 бомбосховищ, а у Рівному їх близько 200.

Віталій Демидов, заступник начальника управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації:

- За результатами вже проінвентаризовано близько 85% захисних споруд. Забезпеченість населення складає близько 78%, а працівників об’єктів близько 90%. На цей час придатні до використання близько 82% споруд, не готові - 28%.

Як зазначають рятувальники, в  разі виникнення надзвичайної ситуації, оповіщення населення буде здійснюватись через державне телебачення, fm-мовлення та дротове радіо. А звернувшись до ЖЕКу, який обслуговує ваш будинок, можна дізнатись в якому саме бомбосховищі ви можете сховатись.

Схожі статті