+380673870816 +380673870816

Рівненські військовослужбовці показали як приймають мобілізованих (ВІДЕО)

До військової частини прибули більше сімдесяти чоловіків із Буковини. Найстаршому захиснику Вітчизни 56 років. На фронт він іде добровольцем. 

На територію військової частини заходять впевнено та бадьоро. Попри те, що в дорозі довелося провести усю ніч. Перед тим, як відправитися на фронт, понад сімдесят чоловіків із Чернівецької області будуть проходити навчання на Рівненському полігоні. Феліксу лише 25 років. Незабаром він збирався одружитися та прийшла повістка і хлопець вирішив іти не під вінець, а на передову. 

Фелікс, мобілізований:

- Прийдеться весілля перенести до закінчення війни чи закінчення строку служби. Моя дівчина не дуже схвально віднеслася, що я пішов служити, але з розумінням.

А це Володимир. Йому 56. На фронт він йде добровольцем. Сидіти вдома на дивані, коли в країні війна, чоловіку не сила. Тим паче, на Сході нині воює його син.

Володимир, мобілізований:

- В мене син вже зараз як рік там, а я вдома сиджу. Мама в Херсоні, сестра в Херсоні, а ворог під Маріуполем. Пора. І не тільки мені, а більшості потрібно вставати і робити свою справу.

Влаштовують мобілізованих у військових казармах. 

Віктор Кевлюк, начальник мобілізаційного управління ОК «Північ»:

- Спочатку ми перевіряємо хто прибув, потім люди отримують індивідуальні засоби  - протигази. Після цього відбувається розподіл набутої військової спеціальності, знань, життєвого досвіду, цивільної освіти. Потім особовий склад проходить на екіпіровку, де отримує форму.

Уся форма українського виробництва, щоправда, берці – канадські, а речові мішки – польські. Військовослужбовці запевняють, що одягу вистачить усім мобілізованим. На якість гріх нарікати. Окрім того, кожному солдату видають і речі першої необхідності. 

Андрій Заріцький, начальник речової служби ОК «Північ»:

- Кожен військовослужбовець отримує казанок, рушники 2 штуки, флягу, рукавиці теплі, 2 ремені, кухоль з ложкою, мило, пряжку  до ременя і шкарпетки. Окрім того, кожен військовослужбовець забезпечується обмундируванням  як літнім, так і зимовим в повному обсязі. Це виходить костюм літній польовий, черевики з високими берцями, куртка польова утеплена, брюки польові утеплені, шапка, 2 комплекти натільної білизни і комплект теплої білизни.

Військова одіж до вподоби і самим солдатам. Кажуть, що навіть не очікували, що їх одягнуть з ніг до голови, тому взяли речі з дому. Тепер доведеться відправляти їх назад. 

Климентій, мобілізований:

- Дуже задоволений, багато форми. Ми набрали з доми, а тут, подивіться, одягають нас. Просто супер.

Видали кожному солдату і по банківській картці. На них їм будуть нараховувати заробітну плату. 

Віктор Кевлюк, начальник мобілізаційного управління ОК «Північ»:

- Військовослужбовець отримує заробітну платню і відповідно до рішення Кабміну, окрім заробітної платні, людина отримує преміальні за перебування в зоні АТО. Його зарплата збільшується вдвічі. За кожен день безпосередньої участі в бойових діях виплачується одна тисяча гривень щодоби. Плюс встановленні преміальні за знищення техніки противника. 

Так, за танк обіцяють заплатити 42 тисячі гривень, за реактивну систему залпового вогню близько 60 тисяч, найбільше -  за літак -  120 тисяч гривень. От тільки бійці добровольчих батальйонів нічого не отримають. Військова арифметика їх чомусь обійшла стороною. 

Віктор Кевлюк, начальник мобілізаційного управління ОК «Північ»:

- Добровольцям трохи є різниця. Тим, які звернулися до військових комісаріатів  і набули статусу військовослужбовців, тобто були призвані, отримують платню відповідно до рішення нашого Уряду, а добровольці, які воюють у добровольчих батальйонах, то стосовно них нічого не можу відповісти, бо не зрозуміло, який їх юридичний статус.

До військової частини зайшли як цивільні, а вийшли справжніми солдатами. Далі усіх мобілізованих із Буковини відправляють на полігон. Там вони впродовж двох тижнів будуть проходити навчання. За 2-3 дні до них приєднаються і нові бійці зі Львівщини, Закарпаття, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Чернігівщини та Київщини. Загалом підготовку на Рівненському полігоні пройдуть близько 4 тисяч військовослужбовців.  

Схожі статті