Аграрії Рівненщини потребують кредитування

Аграрії  Рівненщини потребують кредитування

Для проведення весняно-польової кампанії аграрії Рівненщини потребують кредитування. На цьому акцентувала директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько на селекторній нараді під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка із регіонами.

Наразі сільгоспвиробники отримали в банках кредитів у розмірі 29 мільйонів гривень. Ще заплановано залучити 44 мільйони гривень. Ці кошти власники сільгосппідприємств планують додатково використати на паливо, міндобрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарську техніку та насіння. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

«Зважаючи на цінову ситуацію на ринку, фінансування весняно-польових робіт зросло на 40 відсотків, - зазначила Надія Переходько. – Так, аби обробити та засіяти гектар ґрунту, потрібно витратити приблизно 3,5 тисяч гривень. А для проведення цілого комплексу робіт цьогоріч сільгосппідприємствам Рівненщини потрібно майже 900 мільйонів гривень, з яких понад 700 мільйонів – це власні кошти товаровиробників».

Разом з тим, за словами директора департаменту, дрібні фермерські господарства кредитуватимуться із обласного бюджету. «Наразі для надання безвідсоткових кредитів цим господарствам виділено 1 мільйон гривень. Так, фермерське господарство може отримати кредит в сумі до 50 тисяч гривень», - зауважила Надія Переходько.

«Агробізнес – це чи не єдина прибуткова галузь господарства держави. Показники сільського господарства зростають з року в рік. Разом з тим, наша держава є одним з найбільших експортерів продукції цієї галузі. Тому потрібно фінансово підтримати сільгоспвиробників. А для цього уряд ініціює механізм кредитування аграріїв із частковим відшкодуванням банківських відсотків», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Переглядів: 843
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту