+380673870816 +380673870816

У Рівному провели збори кредиторів «Укрбурштину» (ВІДЕО)

Хто насправді керуватиме «Укрбурштином», який є державною власністю? Нещодавно директор цього підприємства запросив журналістів на збори Ради кредиторів, щоправда, самі кредитори вирішили провести засідання за зачиненими дверима та не пустили представників ЗМІ на територію.  Проте, директор «Укрбурштину»  Павло Ніколаєнко згодом передав медійникам відео із зборів та розповів про що йшла мова.

Держпідприємство «Укрбурштин» зупинило свою роботу ще у 2003 році, а в 2005 тут розпочали процедуру санації, себто виведення підприємства з банкрутства. З того часу тут з’явилось 7 кредиторів, які створили власну Раду. Нині ж на зборах вони обрали собі головуючих -  це дві  приватні компанії ТОВ «Газ Волинь» та ТОВ «УМБ ФІНАНС». Перша зареєстрована у Рівному , а друга - у Києві. 

Павло Ніколаєнко, директор ДП «Укрбурштин»:

- Більшістю голосів створено комітет кредиторів з двох осіб. Саме ці люди мають право приймати рішення щодо подальшої долі фактично державного підприємства та виступати в інтересах усіх кредиторів, в тому числі державних органів, що позбавлені права голосу та можливості контролювати діяльність підприємства.

За словами Павла Ніколаєнка, збори кредитори вирішили провести, аби повернути свої вкладені кошти. 

Павло Ніколаєнко, директор ДП «Укрбурштин»:

- Вони мені сказали, що вони прийшли, аби повернути свої гроші. Я їх спитав навіщо вони викупляли ці борги. Щоб нажитись на державі? Відповіді не було. Я виступив з рішенням погасити усю кредиторську заборгованість перед усіма кредиторами, а це 7,5 мільйона гривень. Я маю такі кошти. Це мої власні гроші, які мною задекларовані і з них сплачені податки. Ці гроші я використовую за своїм бажанням.

Як розповів Павло Ніколаєнко, на його пропозицію пристали майже усі кредитори, окрім вищезгаданих фірм, які нині мають вирішальні голоси. Наприклад, податківці були приємно враженими від запропонованої можливості отримати заборговані підприємством кошти.

Дмитро Зайцев, начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області:

- Ми маємо шанс отримати кошти у розмірі 2 мільйони 271 тисяча  950 гривень. Ці гроші будуть перераховані на рахунок податкової. Мене, як керівника, це дуже радує, адже від видобутку бурштину ми податків не маємо. Це шанс погасити старий борг, який ми дотепер важали безнадійним. 

Також, як зазначив Дмитро Зайцев, нині їхні юристи вивчають нещодавнє виключення податкових органів із кредиторського комітету. За словами директора, ймовірно у них на меті, тих кредиторів, що відмовились від грошей, є не відновлювати виробництво, а ліквідувати повністю підприємство. Адже легальний видобуток бурштину вочевидь сьогодні мало кому вигідний. У порятунку підприємства від знищення чоловік покладає надії лише на Закон «Про бурштин» та політичну волю влади.

Схожі статті