+380673870816 +380673870816

Про доступ паліативних хворих до якісного знеболення обговорили у Рівному (ВІДЕО)

Біль виліковний. Щороку паліативна допомога необхідна для близько 1400 краян. Їх потребу у знеболювальному в області забезпечують більше аніж на 50%, тоді як в Україні цей показник сягає лише 10%. Про проблеми доступу паліативних хворих до якісного знеболювального сьогодні розповіли під час прес-конференції представники Всеукраїнської мережі ЛЖВ. 

Головний ворог паліативного пацієнта з онкологічним захворюванням – це біль. І його потрібно лікувати, переконані представники Всеукраїнської мережі ЛЖВ. Втім лікарі, на жаль, подекуди цього не розуміють, - каже правозахисник у сфері медичного права Євген Новицький.

Євген Новицький, правозахисник, соціальний працівник Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- Діє трьохступінчаста схема знеболення: від простих анальгетиків до сильнодіючих, але це не означає, що потрібно починати завжди з першої сходинки і обов’язково давати тиждень анальгін і лише, якщо пацієнт  кричатиме від болю, то ми вам щось сильніше дамо. Необхідно відразу визначити, на якій сходинці знаходиться пацієнт і можливо почати з другої або навіть третьої сходинки.

Сьогодні в області паліативної допомоги потребує близько 1400 краян. Впоратися із нестерпним болем тим, які мешкають у Рівному допомагає виїзна бригада паліативної допомоги, яка працює на базі 2 поліклініки. Щотижня вона відвідує 10-15 пацієнтів.

Любов Рябова, лікар виїзної паліативної бригади:

- Наша функція полягає в тому, що ми відвідуючи хворих, надаємо їм консультації і проводимо роботу з лікарями-терапевтами або ж сімейними лікарями і якщо якась потрібна інформація для них, ми її надаємо. Самі ми знеболення не виписуємо, це робить у нас в поліклініці сімейний лікар-терапевт, який призначає знеболення згідно того больового синдрому, який наявний у пацієнта.

Щоправда, нині робота виїзної бригади паліативної допомоги під загрозою, адже немає фінансування. Нині, аби допомогти пацієнтам, які потребують знеболення, розробили спеціальну програму. Та чиновники не поспішають її прийняти, нарікають у ЛЖВ.

Юрій Лазаревич, регіональний представник Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- З  превеликим жалем я щось не бачу від чиновників бажання її приймати. Вони посилаються на постанову 65 про те, що носить рекомендаційний характер не приймати нові програми.

Ганна Котенко, виконавчий директор Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- Обласна програма передбачає, що в ній будуть зазначені та акумульовані всі кошти направлені на паліативних пацієнтів і в тому числі кошти на знеболення. В нас зараз пацієнт може сам придбати ці препарати, але ми знаємо, що є пацієнти соціально незахищені, які не мали б отримувати знеболення за державний кошт і ці кошти мають бути передбачені в обласній програмі. 

Втім державних грошей часто бракує, аби допомогти тим, хто потерпає від болю, тому Всеукраїнська мережа ЛЖВ спільно із фондом «Відродження» частково покриватимуть витрати соціально незахищених верств населення на знеболювальне. 

Схожі статті