+380673870816 +380673870816

Чи є рівненські ОСББ дієвою альтернативою ЖЕКам? (ВІДЕО)

Хочуть чи ні, але незабаром рівнянам таки доведеться самотужки опікуватись своєю багатоповерхівкою. Адже нова реформа ЖКГ прирівняє багатоквартирний будинок до звичайного, приватного. Раніше попередній балансоутримувач перед передачею будинку у власність громади мав би зробити в ньому капітальний ремонт. Проте, діє ця норма лише на папері, адже у держави немає грошей, аби займатись ремонтами багатоповерхівок. 

Багатоповерхівці за адресою Макарова, 44 вже більше 20 років. Раніше її обслуговувало приватне підприємство «ВВ». Проте, в 2011 році жителі будинку вирішили відмовитись від їх послуг та створити ОСББ, адже за час роботи фірми будинок прийшов до занедбаного стану. Підвальні приміщення були майже повністю затоплені нечистотами, а прибудинкова територія залишала бажати кращого.

Сергій Оліфер, голова ОСББ «Моя оселя»:

- Сам будинок був у поганому стані, ремонтів не проводилось. Перед передачею будинку, коли приїхала прийомна комісія, навіть не можна було зайти в підвальне приміщення, аби оглянути ті комунікації, які там знаходились.

І хоча теоретично попередній балансоутримувач перед передачею будинку повинен був провести капітальний ремонт, проте, на  практиці людям довелось прийняти його в такому стані, як він є. За словами голови ОСББ, отримати будинок у власність об’єднання після капремонту - це нереально, а ось привести його спільними зусиллями до належного стану - цілком можливо.

Сергій Оліфер, голова ОСББ «Моя оселя»:

- В  будинку були зроблені в усіх під’їздах косметичні ремонти. Майже в усіх під’їздах були поставлені пластикові вікна. Було облагороджено прибудинкову територію, замінили у під’їздах 80% каналізації, замінили центральні крани гарячого водопостачання та теплопостачання. Загалом, територія будинку стала набагато кращою.

Квартплати, що надходить на рахунки ОСББ, цілком вистачає для покриття витрат на поточні ремонти. Що ж стосується капітальних, то тут на допомогу ОСББ приходять різноманітні муніципальні та державні програми. Минулоріч за допомогою муніципальної програми сталого розвитку на Макарова, 44 встановили шість теплових лічильників з регулюванням, що дозволило вдвічі знизити витрати на опалення. Аби заощаджувати ще більше, надалі тут  планують зайнятись утепленням фасадів будинку. Також за найближчі декілька років хочуть замінити в будинку і електромережу, центральні стояки гарячого та холодного водопостачання і їхнє перекриття. Як стверджує Сергій Оліфер, цілком зрозуміло, що будь-які реформи та зміни лякають, проте, він на власному досвіді переконався, що ОСББ є найкращою та справді дієвою альтернативою ЖЕКам. 

Схожі статті