+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини працюють в режимі підвищеної готовності (ВІДЕО)

В режимі підвищеної готовності. Нині Уряд доручив усім правоохоронним органам та силовим відомствам підготуватись і посилено працювати задля попередження та протидії будь-яких надзвичайних ситуацій, що загрожують українцям або ж державі. 

Безпека понад усе. Сьогодні на теренах нашої держави введено режим підвищеної готовності до надзвичайної ситуації. Відповідно, на Рівненщині щоденно працює оперативний штаб, до якого увійшли як представники влади, так і керівники усіх силових структур та аварійно-рятувальних служб. 

Юрій Приварський, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Пропрацьовано з кожним керівником, опрацьовано всі загрози, які можуть виникнути, опрацьована робота різних підрозділів у випадку виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій.

За словами рятувальників, ще до введення подібного режиму, вони вже працювали у посиленій готовності. А їх піротехніки неодноразово знешкоджували вибухівку у зоні АТО.

Ігор Михальчук, заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Починаючи  з липня вони  залучались до виконання завдань з пошуку та знешкодження вибухонебезпечних предметів на територіях  Донецької та Луганської областей. Вони там знаходились протягом трьох ротацій.

За виконання службових обов’язків  на Сході начальника рівненських піротехніків сьогодні нагородили. За словами Олега Нікольчука, за час роботи в зоні АТО їм вдалось знешкодити понад тисячу вибухонебезпечних предметів.

Олег Нікольчук, начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Був у нас випадок, коли ми виїжджали за викликом в місто Попасне в Луганській області. Там був обстріл центра міста, після чого ми там займались розмінуванням, забирали вибухівку і їхали її знешкоджувати.

Також за проявлену відвагу рятувальники нагородили і 16-річного хлопчину, котрий нещодавно врятував життя рибалці. Юнак розповідає, хоча і було страшно, проте, допомогли знання отримані в школі з порятунку потопаючих на воді.

Володимир Сільман, врятував життя людині:

- Ми були двоє на риболовлі з тим дядьком. Я виставляв жерлиці, а потім він прийшов. Я поставив жерлиці, а він хотів за мною ще ставити і тут він раптово провалився. Тоді я швидко побіг по гілку до берега, потім подав йому гілку і так витяг дядька.

Загалом, минулоріч в області вогнеборцями було ліквідовано 1200 пожеж та врятовано 21 людину. Завдячуючи роботі рятувальників з населенням, вдалось зменшити кількість загиблих під час пожеж на 14% і на 15% кількість загиблих від нещасних випадків. Нині ж в режимі підвищеної готовності рятувальники задіюють усю резервну техніку та щоденно проводять профілактичні роботи з населенням.  

Сергій Крук, начальник ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Передбачає додаткове інформування, додаткову мобілізацію аварійно-рятувальних структур і служб, координаторами яких ми є і можливо більшу обережність.

Приїхав особисто оглянути аварійно-рятувальну техніку голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков. Від побаченого очільник краю залишився задоволеним.

Віталій Чугунніков, голова Рівненської ОДА:

- Бо за тими можливостями,  які вони мають, техніка чудово підготовлена. На виконання доручення прем’єр-міністра сьогодні наша служба підготувалася на досить серйозному рівні.

Окрім ліквідацій надзвичайних ситуацій, сьогодні рятувальники активно працюють із переселенцями зі Сходу та Криму. В разі необхідності надають їм продукти харчування та предмети першої необхідності. Тим, хто лишився в зоні АТО, рятувальники постійно збирають та відправляють гуманітарну допомогу.  Що ж стосується рівнян, то в обласному центрі нині триває перевірка усіх бомбосховищ та систем оповіщення. 

Схожі статті