+380673870816 +380673870816

Державний моніторинг класичної чуми свиней триває

Україна - проєвропейська держава з чітко регламентованими та абсолютно прозорими антидискримінаційними процедурами державного ветеринарного контролю та нагляду. Звичайно, принципи та підходи розповсюджуються на повний перелік обов’язкових протиепізоотичних програм, у тому числі і програму державного моніторингу класичної чуми свиней (КЧС) в дикій фауні. Про це повідомила прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

Усі позитивні випадки зареєстровані виключно серед тварин, які були відстріляні в рамках проведення моніторингових досліджень дикої фауни в Київській області. Таким чином, клінічних проявів та патологоанатомічних змін, характерних для КЧС, не спостерігалось і не спостерігається, що свідчить про циркуляцію збудника КЧС на території держави, але відсутність спалаху вказаного захворювання.

У відповідь на виявлення позитивних результатів відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бородянській райдержадміністрації, на якому затверджено заходи відповідно до вимог Інструкції щодо заходів з профілактики та ліквідації класичної чуми свиней.

Усі необхідні заходи для попередження розповсюдження захворювання свиней на КЧС були проведені в повному обсязі та своєчасно. Разом з тим, відповідно до усіх міжнародних зобов’язань, українська сторона повідомила міжнародну спільноту щодо виявлення КЧС на території Київської області та про заходи, які були проведені з метою попередження розповсюдження захворювання шляхом публікації термінового повідомлення на офіційному веб-сайті Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ), яке доступне для загалу за посиланням: http://www.oie.int 

[[textbanner]]

В той же час, відповідно до глави 15.2 Кодексу здоров’я наземних тварин МЕБ виявлення випадків КЧС серед диких кабанів не є підставою для введення торговельних обмежень. Крім того, повідомляємо, що до компетентних органів ветеринарної медицини України жодних запитів щодо надання роз’яснень стосовно спалаху КЧС в Київській області ні від російської сторони, ні від будь-якої іншої сторони не надходило.

Саме тому спотворення інформації, невірне трактування міжнародного права є неприхованими кроками з метою дискредитації компетентних органів ветеринарної медицини України.

Схожі статті