+380673870816 +380673870816

У Рівному відбувся мітинг-реквієм з нагоди 71 річниці звільнення міста від фашистських загарбників (ВІДЕО)

Востаннє фашистський чобіт топтав рівненську землю 71 рік тому. Окупація міста тривала більше двох років. Звільнили Рівне 2 лютого 1944 року у ході Рівне-Луцької військової операції. Сьогодні пам'ять усіх загиблих визволителів вшанували під час мітингу-реквієму на Дубенському кладовищі. 

945 днів Рівне було у фашистському полоні. За цей час загинуло більше ста тисяч людей, населення міста скоротилося приблизно втричі. Німці зруйнували майже всі підприємства та транспортні сполучення.

Борис Бондаренко, голова ради міської організації ветеранів:

- Ці 900 днів були днями приниження та катування фашистами, однак рівняни не здалися і організували супротив партизанських та підпільних загонів. Фашистам прийшов кінець 2 лютого 1944 року, коли армія генерала Пухова увійшла з боями у наше місто.

Визволяв Рівне і Андрій Моїсеєнко. Родом він із Кубані та за наше місто боровся, як за рідне. Згодом воно таким для нього і стало. 

Андрій Моїсеєнко, ветеран:

- Я себе рівнянином вважаю.

Про жахіття війни пан Андрій згадує не охоче, а от про перемогу розповідає із юначим запалом в старечих очах. Німців із Рівного проводжав кулеметною чергою. 

Андрій Моїсеєнко, ветеран:

- Я опинився на рівненському кладовищі і коли подивився навколо, то побачив, що фашисти відступають у сторону Луцька, а я був кулеметником і вогневий рубіж був на ходу в мене і я крикнув, що фашисти відступають, а молодь була така, що не втримаєш і ось так ми вигнали і переслідували німців та звільнили місто Рівне. 

Нині у живих залишилися лише троє визволителів Рівного. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Коли я став міським головою було 17 чоловік, зараз лише троє, двоє вже не можуть пересуватися. Ми їх провідуємо і сьогодні також провідаємо. Програма «Ветеран» працює, ми надаємо матеріальну допомогу. По-перше, не цінували ми миру, поки був мир, а зараз все по-іншому зовсім оцінюється. По-друге, не було б тієї перемоги, не було б нічого далі. 

Олександр Савчук, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ми знаходимося тут, щоб віддати їм шану, тому що мир, який вони принесли в наші домівки, ми повинні цінувати. На жаль, сьогодні ворог стоїть перед нашими домівками і сьогодні молоді хлопці покладають свої життя за нашу Україну.

Андрію Моїсеєнку було лише 20, коли він пройшов усі жахіття війни, тому нині чоловік як ніхто інший розуміє почуття тих молодих патріотів, які боронять свою рідну землю від окупанта, щоправда, тепер російського. 

Андрій Моїсеєнко, ветеран:

- Вони зараз в такому віці, як я був. Я пережив це своїм серцем і зараз мені боляче. Це чудові наші хлопці. Я не можу довго знаходитися біля телевізора, тому що я через себе це пропускаю.

Втім перемога буде за нами, переконаний захисник. У це він свято вірить. 

Схожі статті