+380673870816 +380673870816

У Рівному освітяни обговорили проблеми духовно-морального виховання молоді (ВІДЕО)

Проблеми духовно-морального виховання молоді обговорили сьогодні в Рівному під час круглого столу освітяни. Захід пройшов в онлайн режимі, який об’єднав більшість областей України. Спеціалісти піднімали питання глибшого запровадження спеціалізованих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах України. 

Курс предметів  духовно-морального  спрямування  викладається 24 тисячам школярам області з першого по одинадцятий клас. Педагоги Рівненщини нині активно працюють над тим, аби цей курс став обов’язковим у загальноосвітніх закладах, адже опитування показало, що 87% вчителів та батьків Рівненщини  за те, щоб діти вивчали предмети  духовно-морального спрямування  як обов’язкову дисципліну. 

Світлана Левицька, голова постійної комісії з питань науки, освіти, культури і духовності Рівненської обласної ради:

- Сьогодні буде конкретно ставиться питання, яким чином ми можемо  допомогти вчителям методично, організаційно, тому сьогодні будуть зроблені реальні кроки щодо практичного впровадження цих питань. Я зазначу, що Рівненщина в них є пілотною.

Так, саме на Рівненщині свого часу обласна рада прийняла рішення, щоб в школах нашого краю викладався курс християнської етики. Відповідно більшість областей і запозичили наш досвід.  В Острозькій академії були вперше надруковані  підручники із цих предметів і розроблені програми духовно-морального виховання. У цьому виші також активно готують і викладачів з цих дисциплін, навіть дистанційно.

Василь Жуковський, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія»:

- Сьогодні ми можемо констатувати, що курси духовно-морального спрямування мають програмне забезпечення, підручники, підготовлені кадри вчителів і Рівненщина готова. Рівненщина є тим регіоном, у якому вчаться, бо тут накопичений оригінальний досвід, якого немає в жодній іншій області.

Попри бажання та потенціал, держава поки не надто зацікавлена у впровадженні дисциплін духовно-морального  спрямування, - кажуть спеціалісти. Усі підручники освітяни видають власними зусиллями.  До того ж, нині лише 44% учнів, що вивчають цей курс, забезпечені необхідною літературою.

Василь Жуковський, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія»:

- Для видання підручників держава не дала ні копійки. Все було видано за рахунок меценатів. Не рідко, коли ми звертаємося до зарубіжних меценатів. Вони запитують, а якщо це важливий предмет, то чому в Україні не фінансується? На жаль, в Україні ці предмети слабо фінансуються, а мали б мати більшу підтримку.

Ще один чинник, що заважає цим предметам впроваджуватися на повну – психологічний. Педагоги кажуть, що далеко не всі адміністрації шкіл, вчителі, батьки розуміють усю актуальність й суть християнської етики. Не всі беруть до уваги те, що на першому місті повинне стояти духовне виховання. У зв’язку з цим члени круглого столу сформували резолюцію задля більшої популяризації предметів духовно-морального спрямування у навчальних закладах Рівненщини та всієї України. 

Схожі статті