+380673870816 +380673870816

Рівняни вже отримали перші біометричні паспорти (ВІДЕО)

Приймати документи на їх виготовлення в міграційній службі області  почали 12 січня, хоча обіцяли зробити це тижнем раніше. Та, зізнаються, затягнули через свята. Нині краян охочих отримати посвідку «майбутнього» понад півтисячі. 10 осіб, які не зволікали та першими подали документи вже стали щасливими власниками біометричних паспортів. 

Першим здав документи і нині отримує біометричний паспорт працівник міграційної служби Григорій Довгополюк. На руки щасливому власнику готову посвідку видають лише звіривши його відбитки пальців. 

Люфт:

- Будь ласка, покладіть палець на сканер. Увага, сканую. Все. Пройшло успішно. Встановлення здійснено. Вітаємо!

Григорій Довгополюк, рівнянин:

- Мені приємно і я дуже задоволений, що першим в Рівненській області здав документи і отримав паспорт із вбудованим електронним чіпом. Переконаний, що в майбутньому це дасть змогу пересуватися територією Євросоюзу без жодних перешкод.

Зовні біометричний паспорт мало чим відрізняється від звичайного закордонного. Це така сама синя книжечка, щоправда, із спеціальною  позначкою на титульній сторінці.

Лілія Драпчинська, начальник управління ДМС України у Рівненській області:

- Якщо паспорт біометричний і містить електронний носій інформації, то на ньому є така позначка, а це паспорт без так званого чіпа. 

Виготовляють паспорт 20 днів. Коштує він 518 гривень. Втім отримати його можна і швидше - за 7.  Щоправда, тоді заплатити доведеться 775 гривень. Нині документи на отримання посвідки європейського зразка подали вже понад 500 мешканців краю. При оформленні без проблем не обійшлося, - зізнається начальник міграційної служби області Лілія Драпчинська. 

Лілія Драпчинська, начальник управління ДМС України у Рівненській області:

- Були збої і збої пов’язані із взяттям відбитків пальців. Наприклад, один лікар-хірург не міг здати відбитки пальців, бо в нього був пошкоджений епітелій, тому йому довелося взяти для його відновлення вихідний, тому що через часте миття рук у нього епітелій пошкодився.

Нині усунути ці проблеми намагаються розробники програми. 

Лілія Драпчинська, начальник управління ДМС України у Рівненській області:

- Налаштувати таку систему не так просто. Наші колеги з Естонії говорили, що в них впродовж 2-х років запроваджували видачу біометричного паспорта. А в нас два тижні. Я рахую, що досить нормально працює система.

У міграційній службі рівнян просять не поспішати із виготовленням біометричних паспортів. Кажуть, що незабаром в області з’явиться більше обладнання і здати документи можна буде без черг. До кінця лютого очікують, що прийом розпочнеться у Кузнецовську, Сарнах та Дубні. 

Схожі статті