+380673870816 +380673870816

Депутати Рівненщини затребували всі документи щодо будівництва ГЕС на Случі та ініціюють повторні громадські слухання

На засіданні постійної комісії Рівненської облради з питань екології, природокористування та охорони навколишнього середовища депутати розглянули звернення Рівненського міського клубу туристів «Обрій» щодо будівництва малої ГЕС на річці Случ біля села Губків Березнівського району. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Громадські активісти проти будівництва малої ГЕС, переконують, вона завдасть чималої шкоди довкіллю й наголошують на тому, що в зоні негативного впливу планованої гідроелектростанції розташована низка об’єктів природно-заповідного фонду України. Це регіональний ландшафтний парк «Надслучанський», перлина природи Рівненщини ландшафтний заказник місцевого значення «Соколині гори» та геологічний заказник місцевого значення «Маренинсько-Устянські граніти».

На противагу активістам, представник інвестора запевняв депутатів у необхідності будівництва ГЕС в тому числі й тому, що в проект вкладатимуться великі гроші. 

[[textbanner]]

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов з цього приводу заявив наступне: 

– Поруч з нами є дві атомні електростанції, і нам не оформили жодних пільг на електроенергію й світло вимикають так само, як й іншим. Мала ГЕС дає в систему енергозабезпечення нуль-нуль-нуль із чимось від загальної кількості видобутку електроенергії! Другий момент, інвестиції. Якщо мова ведеться про створення трьох-чотирьох робочих місць і ми ставимо на противагу цього місце відпочинку десятків тисяч людей, то я порти такого будівництва. Я був у Демидівці, де також збудовано малу гідроелектростанцію десятки років тому. Що ми маємо там зараз? Так, є підприємство яке заробляє собі кошти. Там працює три людини і надходження до бюджету всього лише 2000 гривень в місяць. Зате маємо наступну проблему, є дамба, яка на балансі сільської ради, на ремонт якої не має грошей і їх знайти ми маємо в обласному бюджеті. Тому треба спитати у територіальних громад, що вони отримають. Якщо заради тих 3-5 робочих місць і 2-х тисяч податку, то я не впевнений, що заради цього варто нищити природу. Тим паче, що там планується Національний парк, а це щонайменше 40 робочих місць і розвиток туризму. Моя думка: треба розібратися з цим питанням, провести громадські слухання й ухвалити таке рішення, щоб воно було на користь населенню області, – сказав Михайло Кириллов. 

Зрештою, обласні обранці прийняли рішення затребувати на вивчення всі документи, які є в наявності громадських активістів, інвестора та державних структур, що мають слідкувати за дотриманням природоохоронного законодавства. А також запланували виїзне засідання на річку Случ, де наочно хочуть побачити межі підтоплень, щоб показати їх та донести місцевому населенню, яке, вже на громадських слуханнях, винесе свій вердикт будівництву малої ГЕС.

Схожі статті