У Рівному відкрили барельєф В’ячеславу Чорноволу (ВІДЕО)

У Рівному відкрили барельєф В’ячеславу Чорноволу (ВІДЕО)

15 років тому його не стало. Він загинув в автомобільній катастрофі, обставини якої і досі залишаються нез’ясованими.  Та у пам’яті українського народу він завжди залишиться живим. Сьогодні у день народження В’ячеслава Чорновола у Рівному йому встановили пам’ятний бронзовий барельєф. 

Спочатку хотіли зробити пам’ятник, але на прохання вдови не робити з нього ідола, вирішили створити барельєф. У такий спосіб рівняни вшанували пам'ять В’ячеслава Чорновола – справжнього борця за Україну. Над створенням барельєфу працювали близько року у львівській майстерні троє скульпторів. Один із них - Володимир Стасюк. 

Володимир Стасюк, скульптор:

- Всі пам’ятають В’ячеслава Максимовича майже завжди усміхненим і саме тому робили такий позитивний і оптимістичний пам’ятник, не дивлячись на трагічну долю патріота України.

Ідея вшанувати у Рівному Чорновола належить екс-нардепу Валентину Королюку. Втім, аби втілити її у життя, йому знадобилося 8 років. Зібрати кошти на виготовлення барельєфу йому допомогли меценати. 

Валентин Королюк, ініціатор встановлення барельєфу:

- Це не мала сума коштів. Загальна вартість підготовки і виготовлення барельєфу 19 тисяч доларів. Упродовж 5 років ми збирали цю суму. Коли ми зібрали кошти на сам барельєф і  ми його забрали із Львову, бо там він виготовлявся, то міська влада долучилася до оздоблення місця.

Відкривали барельєф Чорноволу усім містом. Встановили його на місці пам’ятної дошки на вулиці, яка носить його ім'я. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Символічні слова написані на барельєфі - Україна починається з тебе. Символічно те, що ми встановили цей барельєф у день, коли б йому виповнилося 77 років, але найбільш символічно є те, що вулиця, яка колись носила назву 17 Вересня і асоціювалася із входом радянської влади в місто Рівне, тепер носить назву В’ячеслава Чорновола. 

Ім’я українського політика і борця за справедливість В’ячеслава Чорновола навіки залишиться в пам’яті українського народу. Люди досі не вірять, що аварія, у якій загинув політик, випадкова. Підозрюють, що Чорновола прибрали опоненти, бо неабияк боялися його. Тому сьогодні хочуть, аби справу знову відкрили. 

Переглядів: 1187
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту