+380673870816 +380673870816

На сесії облради депутати вирішували низку нагальних питань Рівненщини (ВІДЕО)

Допоки не прийнятий держбюджет на наступний рік, депутати таки зібрались на чергову сесію облради, аби вирішити низку інших нагальних питань краю. Зокрема, заслухали звіти керівників силових структур, призначили очільників низки комунальних закладів, затвердили обласні програми на наступні роки та багато іншого. 

На Рівненщині знизився рівень злочинності. Наша область має один з найнижчих показників кримінальних правопорушень. У цьому під час свого звіту на сесії облради присутніх запевнив прокурор краю. А ось на запитання депутатів про результати розслідування загибелі Сашка Музичка відповіді посадовець не знайшов.

Сергій Кубрак, прокурор Рівненської області:

- Кримінальне провадження не слідчими прокуратури області, а слідчими Генпрокуратури. На якій стадії і які результати - я не можу сказати. Об’єктивно не можу це коментувати.

Не менше питань виникло і до військового прокурора. Депутатів цікавило чи будуть враховані помилки попередніх хвиль мобілізації під час можливої четвертої.

Ростислав Пошивак, прокурор Рівненського гарнізону Західного регіону України:

- Усі ці прорахунки, які були в ході цьогорічної мобілізації, вони в режимі онлайн відпрацьовуються. Проблема у тому, що уся мобілізаційна документація готувалась ще після Другої світової війни. Зараз ні суспільство, ні держава не були готові до тих викликів і агресії, які повстали.

Думки депутатів розділились під час обговорення питання щодо погодження інвестиційного проекту будівництва котельні за адресою Олександра Олеся, 12 поблизу онкодиспансеру. Виконуючий обов’язки голови ОДА переконаний, що не варто віддавати котельню у приватні руки, переобладнати  ж її можна і за державний кошт. 

Юрій Приварський, в.о. голови Рівненської ОДА:

- Так само можна зробити і за державний кошт за програмою. Мінімальна окупність проекту біля року. 

А ось голова облради переконаний, що котельня, яка працюватиме на альтернативних видах палива вигідна усім, окрім місцевих теплопостачальних монополістів.

Михайло Кириллов, голова Рівненської облради:

- Монополісти не хочуть втрачати те, що вони отримали. Зараз є інвестор, який може на 30% зменшити собівартість теплопостачання. Ми переходимо на альтернативне джерело опалення і відмовляємось від російського газу. Ми з бюджету на будівництво не витрачаємо ні копійки. Я розумію, що це не вигідно «Теплотранссервісу», бо ми в них забираємо шмат їхнього прибутку.

Зрештою депутати своїми голосами таки підтримали реалізацію інвестиційного проекту будівництва котельні. Ще одним, не менш спірним питанням, стало врегулювання міжконфесійного конфлікту в області. Адже люди дедалі більше проводять парафіяльні  збори, на яких голосують за перехід до Київського Патріархату. Як результат, у цих населених пунктах виникають на просто суперечки, а навіть силові протистояння.

Сергій Лучанін, депутат Рівненської облради:

- В селі Повча 90%/10%, в селі Птича 65%/35%, в селі Бадівка 92%/8%. У  зв’язку з конфліктною ситуацією в Бадівці храм опечатано. Богослужіння проводиться на церковному подвір’ї. Але, на жаль, вже є силове протистояння.

Вирішили обласні обранці створити робочу групу, яка має знайти механізм врегулювання міжконфесійного конфлікту. Далі депутати розійшлись чекати головного кошторису країни, аби дізнатись за що житиме Рівненщина  у наступному році. 

Схожі статті