+380673870816 +380673870816

На сесії Рівнеради виникла дискусія навколо питання запровадження єдиного електронного квитка (ВІДЕО)

Смітник біля сесійної зали  від рівненських перевізників, палкі суперечки та доводи. Сесія міської ради сьогодні була «гарячою». Найбільше дискусій виникло навколо питання запровадження єдиного електронного квитка у громадському транспорті міста.  

Запроваджувати чи ні систему єдиного електронного квитка у Рівному?  Таке «доленосне» для міста рішення приймали сьогодні депутати на сесії. Нагадаємо, корейська компанія підписала із нашим обласним центром угоду, що може принести 15 мільйонів доларів інвестицій на придбання нових тролейбусів та автобусів. Проте, остаточне «добро» на впровадження цих ініціатив мали дати депутати, вислухавши всі за та проти. Не гарячкувати і не приймати поспішних рішень їх просять перевізники. Мовляв, для початку потрібно провести детальну експертизу. І взагалі, вони не розуміють, чому ми повинні співпрацювати саме з корейцями й віддавати їм свої гроші.

Марія Давидюк, перевізник:

- Згідно вищевказаного договору впроваджується  6% збір від виручки, отже оплата за послуги, які надаватимуть перевізники, буде здійснюватися на рахунки, мабуть корейської фірми й не відомо в які банки. Постає питання, за які кошти перевізники заправлятимуть автобуси, за які кошти ремонтуватимуть ці транспортні засоби?

Перевізники насправді не хочуть запровадження єдиного квитка тому, що в результаті не зможуть приховувати  свої прибутки, до того ж  їм доведеться платити більші податки – переконує представник корейської фірми Роман Чокан.

Роман Чокан, представник корейської компанії «MST Global inc.»:

- Вони цього бояться. Вони не хочуть легалізовувати. Кажуть: «Нам не важливо як там жителі міста будуть». Хоча не на камери вони знають й говорять, що все йде безконтрольно, ніхто не знає скільки йде оплата й куди. 

Міський голова ж додає, що він нікого не агітує, але переваги таких європейських змін у місті очевидні. Корейці пропонують вкласти в наш транспорт 8 мільйонів інвестицій. А це понад дві сотні  нових автобусів. Це допоможе реанімувати транспорту систему. Проте, напряму загрожує бізнесу перевізників.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Дійсно, вас не стане як класу, якщо ми цей договір підпишемо. Все буде возити Рівненське тролейбусне управління. Це будуть нові автобуси. Наступний рік ми закриваємо нашими міськими автобусами. Не агітую. Хочете голосуйте проти, а хочете - за. 

Враховуючи таку відповідальність, а також всі за й протии, депутати все ж проголосували. Більшість, а це 29 - за, троє  - утрималося, один – проти. Реакція рівненських перевізників не забарилася, біля сесійної зали на міських обранців вже чекав смітник. В першу чергу пригрозили вкинути туди представника корейської компанії Романа Чокана. 

Валентин Демчук, президент Громадської організації «Союз перевізників України»:

- Кому поставили смітник ?

- Для Роми. Чокан Роман. Перевізники обурені тим, що відбулося. Всі просили експертизи. Ми готові були зібрати кошти й показати в пресі чи вигідна буде ця система. Не хочеться робити щось на емоціях, треба обдумати. Крім того, будуть скарги до прокуратури, Генпрокуратури й так далі.

Проте, до конкретних дій так і не дійшло. Тому тепер міська рада має рік часу, щоб прийняти всі нормативно-правові акти, які б зобов'язали перевізників встановити систему єдиного квитка. У місті має також з'явитися сотня пунктів, де можна буде купити або поповнити електронні картки. Пільговики ж отримують їх безкоштовно. Термін такої угоди 15 років.

Схожі статті